Mecz pokoleń – przyszłość tenisa vs. francuski weteran! IV runda Indian Wells [ANALIZA]

Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz (fot. Carlos Alcaraz / twitter)

Większość kibiców raczej spodziewała się starcia lidera rankingu z hiszpańskim talentem, lecz w miejsce Rosjanina zobaczymy francuskiego atletę. Wyraźnym faworytem jest Hiszpan, choć weteran ma chęć na kolejną sensację i dedykację dla żony pochodzącej z Ukrainy.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Carlos Alcaraz Garfia v vs. Gael Monfils

Spotkanie na które wielu kibiców ostrzy sobie zęby. Z jednej strony 18-latek, któremu wieszczone są wielkie rzeczy, w tym fotel lidera rankingu, a z drugiej tenisowy freak, atleta i zarazem weteran kortów. Francuz pokazał także, że to nie czas odrywania kuponów, a stać go nawet na spektakularne zwycięstwa i to z liderem rankingu. Mało kto się tego spodziewał, a jeśli dodamy, że wygrał z Rosjaninem, a jego żoną jest Ukrainka (Elina Svitolina) to mamy dość przyjemny obrazek i zwycięstwo, o którym każdy marzył, lecz nikt głośno o tym nie mówił. Nie był to jego wybitny mecz, a po prostu bardzo solidny, w którym nie miażdżył rywala serwisem, choć to też potrafi. Wywalczył sobie ten mecz, choć w moim mniemaniu z Carlosem Alcarazem będzie miał znacznie ciężej. Daniil Medvedev preferuje styl, który odpowiadał Gaelowi, a dokładnie chodzi mi o głębokość zagrań i swoistą pasywność. Zarówno Francuz jak i Rosjanin grają dość leniwie, cierpliwie i w ich grze nie ma wielu przyśpieszeń, choć także potrafią to robić, szczególnie Francuz. W pojedynku z Hiszpanem nie będzie taryfy ulgowej i jeśli Carlos otrzyma darmową piłkę w pół kortu to od razu będzie próbował to wykorzystać i skończyć. Zarówno McDonald jak i Bautista przejechali się, choć nie grali zbyt płytko – po prostu w każdym elemencie lepszy był Alcaraz, a dodając do tego jego fantastyczną dynamikę, szybkość i atletykę – przepis na sukces gotowy. Oczywiście zdarzają się młodzianowi jeszcze słabe mecze, w których nie przypomina siebie z najlepszych starć, ale trzeba mu to wybaczyć ze względu na wiek i fakt, że jego doświadczenie jest jeszcze dość niskie. Warto sobie przypomnieć mecz z Hali Bercy i pojedynek z Hugo Gastonem, z którym został wręcz ośmieszony, a przecież prowadził 5-0 – nie zawsze głowa dotrzymuje kroku. Monfils po dobrym początku roku nieco osłabł, czego efektem był blamaż we własnej hali (Montpellier) i dłuższy odpoczynek od tenisa. Francuz to zawsze zagadka i pierwiastek niepewności. Nigdy nie wiadomo, czego się po nim spodziewać, choć czuję, że zagra całkiem dobry mecz i obaj zawodnicy ucieszą kibiców. Jeśli Hiszpan zagra na swoim optymalnym poziomie czyli powtórzy jakość chociażby z poprzednich dwóch spotkań to jestem spokojny o jego zwycięstwo. Jeśli ktoś nie lubi grać handicapów ujemnych, które są dość niewdzięcznym zakładem to można zagrać bezpieczniej na zwycięstwo. Będzie to ich pierwszy pojedynek.

Typ: Carlos Alcaraz Garfia -1,5 gemów (ha)
Kurs: 1,41 (forBET)


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.