Michalski wyrównuje najlepszy wynik w sezonie! Pawelski i Peliwo wygrywają, Żuk przegrywa w cyklu ITF.

Daniel Michalski (fot. Lotos Polish Tour / twitter)

Daniel Michalski po raz drugi w tym roku awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour. W imprezach rangi ITF z sukcesami rywalizują Martyn Pawelski i Filip Peliwo. Z rywalizacji niespodziewanie odpadł Kacper Żuk.

Po zwycięstwie nad rozstawionym Joao Dominguesem Daniel Michalski ponownie pokazał się ze świetnej strony. Mistrz Polski z 2022 roku pewnie pokonał Nicholasa Daniela Ionela i w piątek zagra o półfinał imprezy w tureckiej Antalii. Rywalem warszawiaka będzie Fabian Marozsan. Gorzej na zapleczu ATP poradzili sobie nasi debliści. W Turcji Piotr Matuszewski i Vit Kopriva musieli uznać wyższość Romana Jebavy’ego i Adama Pavlaska. W Lugano Karol Drzewiecki i Szymon Walków ulegli Zizou Bergsowi Davidowi Pelowi.

Bardzo dużo działo się na poziomie ITF. Martyn Pawelski wygrał niesamowity, trwający ponad trzy godziny bój z Peterem Benjaminem Privarą. W walce o półfinał osiemnastolatek zmierzy się z byłym sto trzydziestym zawodnikiem świata, Mohamedem Safwatem. W portugalskim Quinta Do Lago startowali Filip Peliwo i Kacper Żuk. Zawodnik rodem z Vancouver poradził sobie z reprezentantem Litwy, Tomasem Vaise, natomiast rozstawiony z numerem jeden gracz z Nowego Dworu Mazowieckiego musiał uznać wyższość Pedro Araujo. W Monastyrze w singlu i deblu rywalizowali jeszcze Szymon Kielan i Olaf Pieczkowski, zaś w Antalii walczył Marcel Zieliński. Niestety, rywale okazali się lepsi.

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.