Mistrz sprzed dwóch lat Bublik zagra z Shapovalovem [ANALIZA]

Alexander Bublik Wimbledon
Alexander Bublik (fot. Carine06 / flickr.com)

Alexander Bublik triumfował w Montpellier przed dwoma laty. Teraz swój pierwszy mecz w turnieju zagra z Denisem Shapovalovem. Spotkanie zakończy zmagania na korcie centralnym, prawdopodobnie około dziewiątej wieczorem.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Bublik na pewno rozpoczął ten sezon lepiej niż ubiegły, kiedy to do turnieju w Montpellier przystępował z bilansem 0-6. Teraz już na sam początek podłapał półfinał w Adelajdzie, ale nie obyło się bez dużej wpadki na Australian Open i porażki z Sumitem Nagalem. Po dwóch tragicznych setach 26-latek próbował ratować się grając znacznie bezpieczniej i licząc na długie wymiany, gdzie również poniósł klęskę.

Shapovalov wraca po kontuzji, która zakończyła jego poprzedni rok zaraz po Wimbledonie. Kanadyjczyk najpierw przegrał w Hong Kongu z Sebastianem Ofnerem, potem podczas Australian Open z Jakubem Mensikiem. Wreszcie pierwszego seta, a nawet mecz, udało mu się wygrać już w Montpellier, gdzie żadnych kłopotów nie sprawił mu chimeryczny Hugo Gaston.

Bublik i Shapovalov zmierzą się po raz trzeci, a oba poprzednie starcia rozstrzygnęły się w trzech setach. Bardziej istotne w kontekście ich meczu w Montpellier jest to starsze, ponieważ odbyło się cztery lata temu w ćwierćfinale halowego turnieju w Marsylii. Reprezentant Kazachstanu nigdy nie miał w tych pojedynkach wielkiej przewagi, ale jego serwis potrafi sprawić olbrzymie kłopoty na odbiorze jednoręcznemu bekhendowi tego rywala.

Kanadyjczyk pozostaje oczywiście niezwykle utalentowany i przy pełnym sezonie (bez kontuzji) pewnie znów zakręci się w okolicach chociażby obecnego rankingu Bublika. Ale na ten moment rywal wydaje się dla niego dosyć niewygodny. Zero rytmu, a problemy z bekhendowym returnem były bardzo istotnym aspektem jego porażek z Ofnerem czy Mensikiem. Żeby dostosować to uderzenie, może być mu potrzebne trochę więcej czasu.

Typ redakcji: Bublik wygra @1,72 (Betclic)

Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole „kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 200 PLN, cashout, powiększone wygrane w zakładach akumulowanych, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

Kod TBD należy wpisać w pole kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!