Ons Jabeur z największym triumfem w karierze! Tunezyjka wygrywa w Madrycie.

Ons Jabeur (fot. Peter Menzel/ Wikipedia)

Najlepsza afrykańska tenisistka zwyciężyła 7:5, 0:6, 6:2 z Jessicą Pegulą i zdobyła swój pierwszy tytuł rangi WTA 1000 w Madrycie.

Finał, który był dla obu pań największym sukcesem w karierze zakończył się trzysetową batalią. Obie zawodniczki zostawiły serce na korcie, ale tylko pierwszy set był wyrównanym widowiskiem.

W pierwszym secie Jabeur obroniła nawet piłkę setową przy stanie 4:5, ale w kolejnym gemie przełamała Amerykankę do zera, a następnie utrzymała serwis.

W kolejnym gemie Pegula zdominowała Tunezyjkę. Pomimo że w pierwszym gemie obroniła trzy break pointy w kolejnych była bezlitosna i nie oddała jej ani jednego gema. Amerykanka wygrała 27 z 40 punktów i w niecałe pół godziny doprowadziła do decydującej partii.

W trzecim secie Jabeur wróciła do gry, od początku przejęła inicjatywę i przełamała Pegulę. Szybki powrót Amerykanki okazał się niewystarczający. Tunezyjka wygrała 6:2 i pewnie przypieczętowała swój triumf, wygrywając 8 z 10 piłek przy drugim podaniu rywalki.

Jabeur została pierwszą afrykańską tenisistką, która zdobyła tytuł rangi 1000 zdobywając swój drugi skalp w karierze. Pierwszy raz triumfowała w zeszłym roku na trawie w Birmingham.

Obie tenisistki zagrają w rozpoczynającym się właśnie turnieju w Rzymie. Pegula zagra z Ludmiłą Samsonową, a Jabeur zmierzy się z Soraną Cirsteą.