Phoenix – Hugo Nys i Jan Zieliński finalistami historycznego turnieju

Mariusz Fyrstenberg, Jan Zieliński i Hugo Nys
Mariusz Fyrstenberg, Jan Zieliński i Hugo Nys (fot. Jan Zieliński / Instagram)

Hugo Nys i Jan Zieliński przegrali z Nathanielem Lammonsem i Jacksonem Withrowem w finale pierwszego w historii turnieju rangi Challenger 175.

Rozstawiony z numerem dwa duet przystępował do spotkania w roli faworytów, ale było jasne, że Amerykanie mogą sprawić kłopoty. W pierwszym secie byliśmy świadkami wyrównanej rywalizacji. W drugiej fazie partii gospodarze pewniej wygrywali gemy przy własnym podaniu i próbowali dobrać się do skóry monakijsko-polskiej parze. Ostatecznie o losach pierwszego seta rozstrzygnął tiebreak, w którym Nys i Zieliński nie dali szans oponentom i objęli prowadzenie.

W drugiej odsłonie gracza z Monako i Polski szybko wypracowali sobie cztery z rzędu okazje na przełamanie, ale nie byli w stanie wykorzystać żadnej z nich. Następnie rozstawiona para sama musiała bronić break pointów w swoich trzech kolejnych gemach serwisowych i choć przy okazji dwóch pierwszych udało im się oddalić zagrożenie, trzeci atak Amerykanów okazał się skuteczny. Lammons i Withrow nie wypuścili przewagi z rąk i tym samym byliśmy świadkami decydującego super tiebreaka.

Nys i Zieliński rozpoczęli decydujący akt spotkania od mini przełamania, ale już po chwili sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Oba duety konsekwentnie pilnowały podania. Przy stanie 8:8 status quo przerwali reprezentanci gospodarzy, którzy po świetnym minięciu wywalczyli piłkę meczową k zakończyli spotkanie wygrywającym serwisem.

Kolejnym turniejem dla Nysa i Zielińskiego będzie impreza ATP Masters 1000 w Miami. Zawody startują 22 marca.