Typy na 15.01.

Propozycje typów na pierwszy dzień Australian Open 2018. Opisy są dość krótkie, gdyż typów jest aż 11.

Ebden M. – Isner J.

Według mnie trochę zawyżony kurs na gospodarza, który końcówkę poprzedniego sezonu miał solidną i uzbierał sporą liczbę punktów, co dało mu awans do pierwszej setki. Chłopak dobrze radzi sobie na serwisie, a w wymianach także nie najgorzej i można liczyć na kilka TB w ich wykonaniu, a myślę, że Ebden z serwismenem nie jest bez szans. Jednak potrzeba będzie trochę szczęścia w TB. Warunki klimatyczne są ciężkie, więc Johnowi będzie ciężko serwować cały mecz na bardzo wysokim poziomie. Set dla Ebdena nie będzie żadną niespodzianką, choć to Isner jest faworytem tego meczu.

powyżej 37,5 gema @1,65

Ferrer D. – Rublev A.

Bardzo ciężko było mi wytypować kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, lecz prawie pewne jest to, że nie będzie to jednostronny mecz. Ferrer dobrze wyglądał na swoim ulubionym turnieju w Auckland, ale Rublev równie dobrze grał w Doha, gdzie osiągnął finał po świetnej grze w poprzednich rundach. Ferrer mimo wieku ma świetną kondycję i chłop jest nie do zajechania, a jego forma jest prawdopodobnie najwyższa od kilku miesięcy. Mógł nawet spokojnie ugrać seta z Del Potro. Rublev za to będzie mocniejszy na serwisie i zapewni sobie sporo darmowych punktów dzięki temu elementowi. Nie zdziwią mnie tutaj 4, a nawet 5 setów.

powyżej 3,5 seta @1,49

Seppi A. – Moutet C.

Pod koniec ubiegłego roku ryzykowałbym z całym pewnością w stronę młodego Francuza, lecz ostatnio nieco obniżył loty. Jednak fakt jest taki, że Moutet niewątpliwie posiada talent i jest w stanie walczyć z takimi zawodnikami jak Seppi, który poza przebłyskami gra bardzo przeciętnie. Od tak doświadczonego zawodnika wymaga się trochę więcej. Seppi rok temu zagrał tutaj jednak świetny turniej i na pewno trzeba to wziąć pod uwagę, gdyż będzie zdeterminowany, aby obronić te punkty. Seppi dopiero jest po wygraniu challengera w Canberrze, lecz może to wpłynąć trochę na jego świeżość, więc jest to mimo wszystko dobra informacja. Moutet w tym roku zaliczył porażki z Rubinem i Jarrym, więc ciężko o zbyt duży optymizm.

powyżej 3,5 seta @1,62

Troicki V. – Bolt A.

Po raz kolejny próbuję w stronę gospodarza, który nie jest faworytem tego starcia. Bolt dysponuje bardzo groźnym serwisem, a potrafi także nie zwalniać ręki z drugiego podania. Na pewno trybuny mocno mu pomogą i będzie chciał jak najlepiej wykorzystać WC od organizatorów. Z kolei Troicki oprócz finału debla, w singlu się nie popisał. Do tego znany jest z nerwowych zachowań i zazwyczaj ciężko mu zagrać cały mecz na wysokim poziomie. W wymianach Troicki będzie lepszym zawodnikiem, ale trzeba liczyć na jakiś przestój i kryzys, a wtedy Bolt powinien to wykorzystać.

powyżej 3,5 seta @1,69

Karlovic I. – Djere L.

Jeśli w meczu gra Karlovic to raczej pewny jest jakiś TB, a zazwyczaj jest ich więcej. Ivo jest już wiekowym zawodnikiem i nie był nigdy fanem wielkich szlemów, bo fizycznie źle znosi tak długie mecze, a do tego klimat nie będzie dla niego sprzyjający. Poza tym Chorwat długo nie grał i cały czas leczył kontuzję. Pewnie serwisowo jest dobrze przygotowany, ale na pewno będzie miał przestoje i przedłużał przerwy między punktami. Djere to Serb z charakterem, który potrafi się trochę zagotować (może nie aż tak jak Troicki), ale umiejętności ma i powinien swój serwis trzymać, co będzie kluczowe. Aby typ wszedł potrzebujemy minimum czterech setów. Mój scenariusz wygląda tak, że Ivo wygra pierwszego seta, gdy będzie jeszcze świeży, ewentualnie drugiego też, ale później może brakować już powtarzalności i trochę sił. Djere w TB powinien wykorzystać drugi serwis Ivo, który ostatnio sam oddaje punkty popełniając coraz więcej podwójnych błędów.

powyżej 40,5 gema @1,65

Brown D. – Sousa J.

Tutaj podobna sytuacja jak u Ferrera z Rublevem, gdyż bardzo ciężko stwierdzić kto wyjdzie tutaj zwycięsko. Teoretycznie faworytem jest Sousa, gdyż ten ostatnio jest trochę równiejszy i będzie wypoczęty. Z kolei Brown mocno namęczył się, aby przejść kwalifikacje. Każdy z trzech meczów był dla niego ciężki, a grał z Andeozzim, Kozlovem i Wu, a z tym ostatnim bronił nawet czterech piłek meczowych. Jednak Dustin jest bardzo nieprzewidywalny, a jego serwis może być bardzo pomocny. Ten element u Sousy za to jest często wadą i wcale Portugalczyk nie musi tego spotkania wygrać w trzech setach. Tym bardziej, że to Brown ma korzystniejszy bezpośredni bilans i mentalnie może być mocniejszy.

powyżej 35,5 gema @1,6

Copil M. – Simon G.

Simon jest zbyt mocno faworyzowany w tym meczu. Nie ma co się zbytnio sugerować wygranym turniejem w Pune, gdyż Francuz zawdzięcza bardzo dużo rywalom, że w ogóle znalazł się w finale i go wygrał. Gilles następnie przyleciał do Sydney, gdzie dostał srogie lanie od słabego w ostatnich miesiącach Donaldsona. Copil w tym roku przegrał jeden mecz z Djere w Pune, ale to zawodnik, który w tenisa grać potrafi i co ważne dobrze serwować, co jest często bolączką Simona. Ciężko mi uwierzyć w to, aby Simon wygrał ten mecz do zera. Panowie grali ze sobą raz i to dość dawno, ale górą był Rumun.

Copil +2,5 seta @1,64

Nishioka Y. – Kohlschreiber P.

Tutaj wyraźnie typ na przeczucie, gdyż Japończyk przez długi czas leczył ciężką kontuzję. Jednak przed urazem grał bardzo dobrze i jest to obiecujący oraz utalentowany zawodnik. Z kolei Niemiec należy do kontuzjogennych zawodników i wiek (35 lat) już trochę robi swoje, więc będzie mu coraz ciężej wygrywać na wielkich szlemach do zera. Kohlschreiber w Sydney zagrał tylko jeden mecz i przegrał łatwo z Medvedevem czyli zwycięzcą tego turnieju. Z kolei Nishioka zagrał tylko dwa mecze w turnieju pokazowym, ale poradził sobie bez straty seta z Tomiciem oraz Kublerem, co jest dobrym prognostykiem. Przeczucie mówi, że Japończyka napsuje sporo krwi rywalowi.

Nishioka +2,5 seta @1,61

Schiavone F. – Ostapenko J.

Włoszka co prawda dawno nie grała, ale mimo wieku jest to dość wytrzymała i mobilna zawodniczka, która gra ofensywny tenis. Do tego doświadczenie zrobi swoje i powinna trzymać rytm chociaż na początku tego spotkania. Jest tutaj zdecydowaną outsiderką, więc nie ma powodu, aby miała mentalnie ten mecz przegrać. Ostapenko to zawodniczka bardzo nieprzewidywalna i stać ją na genialne mecze, szczególnie na returnie i forehandzie, ale też na fatalne serwisy i juniorskie błędy. Łotyszka jest jeszcze młoda i cały czas się uczy gry na najwyższym poziomie, a do tego ma spore braki mentalne. Stawiam, że pierwszy set powinien być dość równy.

powyżej 8,5 gema w I secie @1,77

Fręch M. – Suarez Navarro C.

Magdalena osiągnęła właśnie swój największy sukces w seniorskim tenisie, przechodząc w pięknym stylu kwalifikacje do AO. Do tego dobrze wylosowała w drabince głównej, bo rywalką jest zawodniczka z nazwiskiem, ale teoretycznie bez formy. Carla od września nie wygrała żadnego meczu, a od pięciu meczów nie ugrała nawet seta. Jest to świetna okazja, aby pokazać się na tle takiej rywalki, która gra jednoręczny backhand, a jeśli nie ma formy to taki bh może przynosić sporo punktów Polce. Myślę, że mimo wszystko może być ciężko o zwycięstwo, ale o seta Fręch może się pokusić. Myślę, że Carla nie wygra tego meczu łatwo, więc stwierdzam że over powinien zostać pokryty, a możliwe są nawet trzy sety.

powyżej 18,5 gema @1,57

Linette M. – Brady J.

Typ na przełamanie, ponieważ Polka zagrała w tym roku dwa słabe mecze i nie ugrała nawet seta. Miała trochę pecha, bo rywalki były dobrze dysponowane i teraz jest spora szansa na zmazanie plamy. Brady jest to zawodniczka z poziomu Magdy i ten mecz powinien być dość równy i zdecyduje forma dnia. Według mnie kursy są trochę przesadzone i Magda powinna ugrać chociaż seta, a może nawet wygrać te spotkanie. Brady ostatnie dwa mecze przegrała także do zera z Cirsteą i Bellis, więc także formą nie grzeszy. Jeśli Magda znów przegra do zera to stawianie na tę Panią trzeba będzie troszkę przełożyć. Panie wcześniej ze sobą nie grały.

Linette wygra przynajmniej jednego seta @1,58