Polish Open 2022 – dwie Polki przeszły eliminacje!

Olivia Lincer (fot. Federación Deportiva Nacional De Tenis De Campo / facebook)

Dwie polskie tenisistki: Stefania Rogozińska-Dzik i Olivia Lincer przeszły zwycięsko eliminacje do turnieju ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open. W ten sposób w głównej drabince zobaczymy dziewięć Polek.

Niedzielny plan gier całkowicie sparaliżowały całodzienne opady deszczu, więc obie rundy eliminacji trzeba było przełożyć na poniedziałek. Stefania Rogozińska-Dzik pokonała w decydującym meczu Słowaczkę Sofię Milakovą 6:7 (7-9), 7:5, 10-2.  

– Bardzo potrzebowałam wygranej w meczu na poziomie wyższym niż ITF W15. Przez cały poprzedni sezon praktycznie nie grałam w tenisa, bo miałam poważną kontuzję. Dzisiejsze zwycięstwa mocno mnie podbudowały, ale też wywołały silne emocje, dlatego bardzo się cieszę się, że wygrałam. W drugim secie prowadziłam już 4:0, a w pierwszym miałam piłki setowe. Mogłam ten mecz szybciej zamknąć, ale na początek każdego seta musiałam zacząć z czystą głową. Chciałam utrzymać dobry poziom, wierzyć w siebie i do końca walczyć. To zwycięstwo dodało mi 10 punktów do pewności siebie – powiedział Rogozińska-Dzik, która w pierwszej rundzie spotka się z Czeszką Nikolą Breckovą w drugim meczu na korcie centralnym (nie przed godz. 11.00)

– Po awansie do głównej drabinki chcę się cieszyć każdą chwilą w tym turnieju, bo samo przejście przez kwalifikacje w tym momencie mojej kariery jest dla mnie czymś dużym. Jestem gotowa na pierwszą rundę co by nie było, no i dam z siebie jeszcze więcej. Korty tu w Kozerkach są naprawdę ekstra. To pierwszy taki obiekt w Polsce, więc bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie te korty i już nie mogę się doczekać jak to będzie wyglądało po zakończeniu wszystkich budów. W Stanach Zjednoczonych wszystkie korty wyglądają jak te w Kozerkach. Trochę brakuje palm i jeszcze kilku kortów, żeby poczuć się jak w Miami – dodała.

Natomiast Olivia Lincer wywalczyła miejsce w głównym turnieju po wygranej z Bułgarką Julią Stamatową 6:0, 6:4.

– Bardzo się cieszę, że mogłam tak dobrze się zaprezentować i zagrać na wysokim poziomie. Wiem, że moje przeciwniczki są dobrymi tenisistkami, które uzyskiwały w przeszłości bardzo dobre wyniki. Chciałabym bardzo osiągnąć tu finał, ale wiem, że każdy mecz będzie dla mnie bardzo ciężki, więc będę się skupiać na pojedynczych spotkaniach. Bardzo podoba mi się infrastruktura w Kozerkach. Korty są w bardzo dobrym stanie, nawierzchnia jest równa. Jestem dodatkowo szczęśliwa, że jestem jedną z pierwszych osób, która zagrała oficjalny mecz na korcie centralnym powiedział Lincer.

We wtorek, w meczu pierwszej rundy, spotka się z tenisistką LOTOS PZT Team Weroniką Falkowską (KS Górnik Bytom).

Wieczorem rozegrane zostały cztery mecze pierwszej rundy. W jednym z nich startująca z „dziką kartą” Anna Hertel (AZS Poznań) przegrała z Walerią Sawinycz 4:6, 2:6.   

Przed startem eliminacji w głównej drabince Polish Open znalazło się siedem polskich tenisistek. Trzy z nich zostały rozstawione, więc występ rozpoczną do drugiej rundy. Z numerem pierwszym zagra już we wtorek po południu Magda Linette (AZS Poznań), a jej rywalką będzie Belgijka Yanina Wickmayer. Ten mecz wyznaczono nie przed godziną 18 na korcie centralnym.

Dwie pozostałe, czyli zwyciężczyni Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team/KS Górnik Bytom) startująca z „dwójką” oraz turniejowa „siódemka” Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała) wyjdą na kort dopiero w środę. Dzień wcześniej dopiero poznają swoje pierwsze rywalki.

Natomiast już we wtorek zobaczymy w akcji: Urszulę Radwańską (WKT Mera Warszawa), która trafiła na Jekaterinę Baszinę (zagrają około godz. 15 na korcie centralnym). Przed nimi (nie przed godz. 13.) Martyna Kubka (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) spotka się z Janą Kołodyńską.

W drugim dniu turnieju głównego rozpocznie się rywalizacja w grze podwójnej, w kilku meczach zobaczymy reprezentantki Polski.

Plan gierTUTAJ

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!