Przegląd oferty specjalnej i typy długoterminowe – Świątek & Hurkacz – Wimbledon [ANALIZA]

Wimbledon - Nadal
Wimbledon finał (fot. Georgio / flickr.com)

Przed nami trzeci turniej wielkoszlemowy w sezonie 2022, który wyjątkowo nie będzie nagradzany punktami, ze względu na absencje zawodniczek i zawodników z Rosji oraz Białorusi. Zanim pojawią się pierwsze analizy meczowe oraz omówienia wideo drabinek, dokonam przeglądu oferty specjalnej forBET i wybiorę najciekawsze zakłady – zapraszam!

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Pierwszy zakład jaki wziąłem pod lupę to dość śliski temat, ponieważ bardzo losowy. Ja jednak uznaję tę linię za dużą wartość z kilku względów. Minimum cztery krecze wydają się dość łatwą wartością do osiągnięcia, choć fakty są zgoła inne, ponieważ w trzech ostatnich edycjach mieliśmy mniej niż trzy krecze w drabince głównej mężczyzn. Z kolei w sezonie 2017 było ich aż dziesięć! Myślę, że to idealny czas na przełamanie tej serii. Warto dodać, że zawodnicy nie otrzymują punktów za ten turniej, a tylko gaże pieniężne, więc czysto teoretycznie ich zaangażowanie w przypadku kontuzji powinno być nieco niższe, które skłoni ich do większego oszczędzania się w sytuacjach beznadziejnych. Krecze to oczywiście bardzo losowy temat, ale pamiętajmy, że trawa to nawierzchnia na której stosunkowo łatwo o kontuzję i trzeba umieć się po niej poruszać. Średnia wieków zawodników wzrasta, a w drabince mamy kilku weteranów, którzy mogą nie wytrzymać obciążeń mimo, że trawa nie wymaga żelaznej kondycji, lecz formuła best of 5 już tak. Na koniec dodam, że kursy były znacznie wyższe i wyraźnie spadły.

Typ nr 1: powyżej 3,5 kreczów w turnieju mężczyzn
Kurs: 1,46 (forBET)

Ons Jabeur to jedna z lepiej serwujących zawodniczek w cyklu, która na trawie czuje się jak ryba w wodzie. Potrafi inkasować sporo asów nawet na nawierzchni ziemnej, więc i na trawiastej jest w stanie osiągać podobne, a nawet lepsze statystyki. Może ostatnio tego nie pokazywała, ale tę linię uważam za zbyt niską. Sprawdziłem ostatnie pięć spotkań Tunezyjki na trawie i jej średnia asów serwisowych wyniosła ~4,5. Z kolei przed rokiem na Wimbledonie robiła ich średnio 5. Jak widać obie wartości znacznie przewyższają średnią zaproponowaną przez forBET. Myślę, że jednym dobrym meczem może mocno podbić sobie średnią. Forma jest zadowalająca, a Ons należy do grona faworytek turnieju i na pewno będzie chciała zmazać plamę po Roland Garros.

Typ nr 2: Ons Jabeur powyżej 2,5 asów serwisowych na mecz (średnia)
Kurs: 1,85 (forBET)

Widząc tak niską linię na podwójne błędy serwisowe ustawioną przez bukmacherów praktycznie bez sprawdzania statystyk próbowałbym pójść w “powyżej”. Oczywiście Hubert jest w wysokiej formie, a Wimbledon kojarzy mu się tylko dobrze. Organizatorzy zdjęli z niego także dodatkową presję, ponieważ nie musi bronić punktów za półfinał – po prostu i tak je straci jak każdy kto przed rokiem punktował, automatycznie spadając w rankingu. Oczywiście sprawdziłem liczby Polaka i w ostatnich pięciu meczach jego średnia podwójnych błędów wyniosła prawie 2,0. Bardzo podobną średnią osiągnął przed rokiem na Wimbledonie. Oczywiście są to bardzo niskie wartości, ale i tak przekraczające linią ustawioną przez bukmacherów i jeden gorszy mecz może praktycznie zapewnić wygraną. Widzę w tej linii tzw. “value”.

Typ nr 3: Hubert Hurkacz powyżej 1,5 podwójnych błędów na mecz (średnia)
Kurs: 1,85 (forBET)

Z bardziej ryzykownych typów proponuję Carlos Alcaraz powyżej 4,5 asów serwisowych na mecz (średnia) po kursie 2,12 (forBET). Hiszpan wspominał, że marzy o zwycięstwie na Wimbledonie, a jego wzorem jest Roger Federer i mimo, że w jego kraju gra się głównie na cegle to uwielbia grę na trawie. Zobaczymy czy słowa będą miały odzwierciedlenie w praktyce. Na szybkiej nawierzchni trawiastej jest jak najbardziej w stanie serwować od kilku do kilkunastu asów na mecz. Bywało już co najmniej kilkakrotnie, gdy inkasował po kilka asów w meczach na nawierzchniach zdecydowanie wolniejszych i dystansie dwóch setów. Tutaj ma możliwość zagrania nawet pięciu partii.

Drugą ryzykowną propozycją jest zakład na powyżej 0,5 meczów z czterema tb po kursie 2,35 (forBET). Co ciekawe kurs na te zdarzenie wynosił 4,5 lecz była to gafa bukmachera, który szybko zredukował kursy. Błąd wynikał ze zmiany przepisów, ponieważ jeszcze w roku ubiegłym na Wimbledonie można było zagrać maksymalnie cztery tb, lecz dziś już pięć, więc zrobić 4/4, a 4/5 możliwych tb jest dość wyraźną różnicą. W ostatnich dwóch edycjach nie było przypadku z czterema tb w meczu, ale już trzy edycje temu zdarzyło się, więc możliwe, że to dobry moment na przełamanie serii, choć trawa na Wimbledonie jest coraz bardziej spowalniana. W obsadzie mamy kilku zawodników, którzy opierają swoją grę na serwisie, więc tli się szansa, że któryś z nich dokonana takiego wyczynu (np. Isner, Opelka, Cressy). Niestety trudność zakładu jest bardzo wysoka i jeśli go grać to tylko za niskie stawki.

Niebawem na naszej stronie ukaże się zapowiedź tekstowa Wimbledonu z głosami kilku ekspertów, a na naszym kanale YouTube już w sobotę o 11.00 oraz w niedzielę o 20.00 będziecie mogli obejrzeć omówienie drabinek kobiet i mężczyzn z wieloma typami bukmacherskimi.


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 3150 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Zakład bez ryzyka do 1100 PLN od I depozytu
  • Bonus 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo od II depozytu
  • 30 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie
  • 20 PLN bez depozytu po kontakcie z nami (oferta limitowana)!

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

forbet baner

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.