Puchar Davisa: Polacy poznali rywali 

Polska - Portugalia - Puchar Davisa
fot. PZT

Polscy tenisiści, rozstawieni z numerem 9., spotkają się z drużyną Indonezji w meczu Grupy Światowej II rozgrywek o Puchar Davisa. Reprezentacja prowadzona przez kapitana Mariusza Fyrstenberga będzie podejmować rywali z Azji w dniach 16-17 lub 17-18 września (termin wybiera gospodarz).

O tym, kto będzie gospodarzem meczu, zadecydowało losowanie, które okazało się korzystne dla polskiej ekipy.

W dniach 4-5 marca, w miejscowości Maia koło Porto, Polacy ponieśli porażkę z wyżej notowaną Portugalią 0:4 w meczu o miejsce w Grupie Światowej I. W składzie reprezentacji powołanej przez Fyrstenberga znalazła się piątka zawodników LOTOS PZT Team: Kamil Majchrzak, Kacper Żuk (obaj Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa) oraz debliści Szymon Walków (Stowarzyszenie REDECO Wrocław) i Jan Zieliński (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Maz.).

– Cieszymy się, że wrześniowy mecz odbędzie się w Polsce i nasi kibice będą mogli obejrzeć go z trybun, a nie tylko przed telewizorami. Poprzednie dwa spotkania obaj Centralny rozgrywane w kraju, musiały się odbywać w Kaliszu bez udziału publiczności w wyniku pandemii. Tym bardziej ważne jest, że losowanie było dla nas korzystne i będziemy gospodarzem – uważa prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

– Będzie to drugi ważny mecz z udziałem narodowej reprezentacji, rozgrywany w Polsce w tym roku. Pierwszy czeka nas już za dwa tygodnie w Radomskim Centrum Sportu. Nasza kobieca drużyna, grająca w najmocniejszym składzie, spotka się w Radomiu z ekipą Rumunii. Zapowiadają się wielkie emocje, a stawką jest występ w finałowym turnieju o Billie Jean King Cup, w którym nasze dziewczyny jeszcze nie grały – dodaje.

Na spotkanie kwalifikacyjne w rozgrywkach BJKC (15-16 kwietnia) na twardym korcie w Radomskim Centrum Sportu, kapitan Dawid Celt powołał: Igę Świątek, Magdę Linette (AZS Poznań), zawodniczki LOTOS PZT Team – Magdalenę Fręch (KS Górnik Bytom) i Maję Chwalińską (BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz deblistkę Alicję Rosolską (KT Warszawianka).

Tomasz Dobiecki / PZT


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.