Półfinał rodem z Golden Swing czyli Casper Ruud & Francisco Cerundolo! Półfinał ATP Masters 1000 Miami [ANALIZA]

Ruud - ATP
Casper Ruud (fot. Keith Allison / flickr.com)

Zestawienie, które wydawałoby się w pełni naturalne, lecz z tą różnicą, jeśli byłby to turniej na nawierzchni ziemnej i to rangi co najwyżej ATP 250 lub 500. Francisco Cerundolo to zawodnik, który nigdy nie brylował nawet w turniejach głównego cyklu na mączce, a co dopiero na nawierzchni twardej, a na domiar tego w mastersie. Sytuacja bez precedensu, lecz przy odpowiednich okolicznościach była możliwa do realizacji i tak też się stało. Czy to koniec pięknego snu Argentyńczyka? Postaram się odpowiedzieć w poniższych akapitach.

Casper Ruud vs. Francisco Cerundolo

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Piękną historię pisze Francisco Cerundolo, który do tej pory na nawierzchni twardej wręcz nie istniał. Chyba nie ma osoby, która nie byłaby w szoku tym rezultatem. Argentyńczyk idealnie wpasował się w warunki panujące w Miami czyli krótko mówiąc – wolna nawierzchnia wpasowała się idealnie w jego preferencje, a dodając do tego, że potrafi przyśpieszyć i grać ofensywny tenis to mamy potencjał na sukces. Mimo, że jego młodszy brat Juan Manuel osiągał do tej pory nieco lepsze wyniki, bo przecież pamiętamy jak wygrywał turniej ATP 250, ale umiejętności oraz styl znacznie lepszy posiada Francisco, który gra znacznie bardziej efektowny tenis i pasujący do szybszych kortów. Jednak tego sukcesu nie byłoby gdyby nie znakomite losowanie i trochę szczęścia. Spójrzmy kogo zdołał ograć w drodze do półfinału. Na początek Griekspoor, który niedawno zakończył swoją serię zwycięstw z rzędu i jego forma nieco uleciała – mecz był bardzo równy i można zaryzykować stwierdzenie, że może nawet najtrudniejszy do tej pory. W drugiej rundzie ograł Opelkę, który jednak nie był sobą i coś mu dolegało. Na początku drugiego seta zszedł z kortu. Następnie spotkał dwóch freak’ów pod rząd, po których nie do końca wiadomo, czego się spodziewać i tak też było. Monfils poniósł porażkę, bez większej walki, a Tiafoe zdołał wygrać seta, ale w trzeciej partii miałem wątpliwości czy chce wygrać te spotkanie. Dużo szalonych akcji, nie do końca przemyślanych. Ćwierćfinał to miał być koniec Argentyńczyka, lecz Sinner po kilku gemach zszedł z kortu. Podsumowując, nie chcę odejmować zasług Cerundolo, ale wiele zasług w tym sukcesie mają rywale. Po drodze dwa krecze oraz dwaj rywale, którzy grają w kratkę.

Dwa słowa należą się faworytowi tego spotkania i ja od razu zaznaczę, że zgadzam się z bukmacherami i typuje Ruuda jako zwycięzcę tego meczu. Norwego to synonim solidności czy to na cegle, czy to na twardych kortach. Poniżej pewnego poziomu nie schodzi, lecz z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze większy skok jakościowy niż notuje obecnie. W swojej grze już wiele lepszy raczej nie będzie, choć ma jeszcze sporo czasu, a już osiągnął wiele czyli TOP 8 ATP. W drodze po półfinał miał kilku dobrych rywali, ze Zverevem na czele, z którym stracił seta. Pozostałe mecze wygrywał bez większych problemów, choć Norrie i Bublik to rywale, którzy potrafią grać na bardzo wysokim poziomie. Według mnie dziś lepszy będzie Norweg, więc można dodać sobie do kuponu jego czyste zwycięstwo. Jeśli ktoś lubi nieco wyższe kursy to można zaryzykować dokładny wynik. Innego pomysłu na te spotkanie nie mam, ewentualnie można pomyśleć o handicapach gemowych.

Typ: Casper Ruud wygra 2-0
Kurs: 1,51 (forBET)

Pamiętaj, że forBET na wszystkie spotkania Igi Świątek wystawia kursy bez marży (szczegóły TUTAJ), więc praktycznie po najwyższych kursach na rynku!


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.