Rewanż za niespodziewany finał ubiegłej edycji! III runda Indian Wells [ANALIZA]

Nikoloz Basilashvili (fot. Frederic de Villamil / flickr.com))

Powoli kończą się spotkania III rundy, a przed nami spotkanie pomiędzy finalistami ubiegłej edycji Indian Wells, które odbyło się kilka miesięcy temu. Wtedy te zestawienie było wręcz sensacyjne, a udział w kolejnym finale jednego z nich byłoby równie dużym wydarzeniem. Raczej nikt na nich nie stawia, szczególnie na Gruzina, którego forma jest sinusoidą. Mecz ma wyraźnego faworyta, lecz czy kort to potwierdzi? Nie mam takiej pewności, o czym poniżej.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Nikoloz Basilashvili v vs. Cameron Norrie

Jak zagrać w III rundzie turnieju rangi ATP Masters 1000 najniższym nakładem sił, a w zasadzie bez strat? Odpowiedzią jest drabinka, która dla Nikoloza ułożyła się idealnie. W pierwszej rundzie miał wolny los z racji rozstawienia, a w drugiej mecz walkowerem oddał Fabio Fognini. Będzie to ogromny handicap na korzyść Gruzina, który i tak zawsze pod względem fizycznym wygląda znakomicie. Kluczowy wydaje się “mental”, bo jeśli ten element funkcjonuje to Nikoloza stać na wygrywanie praktycznie z każdym rywalem czy to jest cegła, czy twarda nawierzchnia. Stąd też jak zobaczyłem tak wysoki kurs na underdoga to stwierdziłem, że jest to idealna sytuacja dla niego – czysta głowa i gra na luźnym nadgarstku. Ostatnie dwa spotkania przegrał do zera, więc to także dobry moment na przełamanie. Mierzył się z Popyrinem i Bautistą, więc porażki powiedzmy, że można wybaczyć. Jednak mimo dość wielu niepowodzeń jak na początek roku to zaliczył finał w Dosze, który zapewne dodał mu nieco pewności. Niewątpliwie Indian Wells ma dla niego wiele większą wartość i liczę na pełne zaangażowanie, choć u niego to nigdy nie jest pewne.

Jeśli chodzi o Camerona Norrie’ego to sytuacja jest zgoła odmienna. Po fatalnym początku sezonu na Antypodach, Brytyjczyk wrócił do Europy i wyraźnie odżył. Jednak najlepiej wyglądał za oceanem, gdzie triumfował w Delray Beach. Następnie przeniósł się do Acapulco i w bardzo dobrze obsadzonym turnieju doszedł do samego finału, gdzie triumfował Rafael Nadal. U Gruzina można było stwierdzić, że nieco brakuje gier, to tutaj wręcz odwrotnie. W lutym zagrał masę spotkań, choć miał niespełna dwa tygodnie na odpoczynek, więc nie można mówić, że w grę wchodzi aspekt zmęczeniowy. Jednak trzeba być świadomym, że zawodnik pokroju Camerona nie będzie brylował w każdym turnieju – wszystko co wygrywa to dzięki ciężkiej pracy na korcie, szczególnie w defensywie. Pierwsze problemy miał już w II rundzie IW, w której mierzył się z Pedro Martinezem, lecz były one chwilowe i tylko na początku spotkania. Mecz ostatecznie był dość krótki i liczył zaledwie 18 gemów. Aby nawiązać walkę z zawodnikami jak Norrie trzeba oprócz solidnego przebijania dodać coś od siebie czyli konkrety w ofensywie lub na serwisie. W grze na przeczekanie raczej będzie trudno, choć wiemy, że Gruzina stać na “fajerwerki” i można się wszystkiego spodziewać, od gładkiej porażki, po zwycięstwo w trzech setach.

Warto dodać, że panowie spotkali się ze sobą dwukrotnie i oba mecze wygrał Norrie. W finale Indian Wells 2021 Basilashvili wygrał nawet seta otwarcia, lecz to nie starczyło na triumf. W marcu ubiegłego roku spotkali się także w Rotterdamie i tam Brytyjczyk nie pozostawił żadnych złudzeń. Podsumowując, jest to bardzo dobry moment na przełamanie niekorzystnej serii.

Typ: powyżej 18,5 gemów
Kurs: 1,4 (forBET)


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.