Shnaider kontra Andreeva czyli pojedynek dziewiętnastolatek [ANALIZA]

Diana Shnaider
Diana Shnaider (fot. Hameltion / Wikimedia Commons)

Diana Shnaider i Erika Andreeva mają po dziewiętnaście lat i obie zakwalifikowały się do turnieju WTA 1000 w Dosze. Która z nich zaliczy tutaj dosyć istotne zwycięstwo?

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Shnaider wygrała kilka tygodni temu swój pierwszy turniej w cyklu WTA Tour. W Hua Hin zaczęła od pokonania Magdy Linette, a w finale wyeliminowała broniącą tytułu Magdę Linette. Eliminacje w Dosze to już pokonane Ariną Rodionova i totalnie rozbita przez nią Aliaksandra Sasnovich (razem 19-latka ma już na swoim koncie siedem zwycięstw z rzędu).

Andreeva często bywa trochę schowana w cieniu trzy lata młodszej siostry, która już teraz przebija ją osiągnięciami. Ale Erika też zaczęła ten sezon dosyć solidnie, kwalifikacje do turnieju głównego cyklu przechodzi już trzeci raz z rzędu (Linz, Kluż-Napoka, Doha). Drabinkę miała tutaj dosyć trudną, pokonać musiała Diane Parry i Zhuoxuan Bai.

Andreeva i Shnaider mierzyły się do tej pory w zawodowym tenisie tylko raz, ale za wiele informacji z tego spotkania nie wyciągniemy (mączka ponad trzy lata temu). Obie rosyjskie nastolatki rozwijają się od tamtego czasu w dobrym tempie, chociaż to Shnaider ma zarówno większe wybuchy, jak i chyba ciekawsze perspektywy na przyszłość. Z regularnością bywają kłopoty, ale jej moc w połączeniu z leworęcznością będzie już niedługo bardzo nieprzyjemna dla wielu rywalek.

W minionym sezonie Shnaider trochę zwolniła tempo po genialnym starcie, szczególnie kiedy na parę miesięcy zniknęła do drużyny North Carolina State. Już pod koniec roku wracała jednak do formy też w zawodowych rozgrywkach, a teraz na serii siedmiu zwycięstw z rzędu będzie trudna do zatrzymania. Jej potencjalny najwyższy poziom jest teraz zdecydowanie lepszy od starszej Andreevej, zobaczymy czy 19-latka będzie kontynuować tę doskonałą passę.

Typ redakcji: Shnaider wygra @1,58 (Betclic)


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 200 PLN, cashout, powiększone wygrane w zakładach akumulowanych, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

Kod TBD należy wpisać w pole kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.

Fan gry przy siatce i jednoręcznych bekhendów, miłośnik cyklu ATP Challenger Tour. W wolnych chwilach - student.