Sinner rozszyfrował Medvedeva, czy teraz pora na Djokovicia? [ANALIZA]

Jannik Sinner Next Gen Finals
Jannik Sinner (fot. Thekingross / Wikimedia Commons)

Novak Djokovic i Jannik Sinner wygrali swoje pierwsze mecze w ramach ATP Finals, więc we wtorek zmierzą się w drugiej kolejce spotkań grupy zielonej.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Sinner w drugiej połowie sezonu bardzo się rozpędził i raz za razem poprawia swoje najlepsze osiągnięcia. Pierwszy półfinał wielkoszlemowy, pierwszy tytuł ATP 1000, potem dwa kolejne trofea rangi ATP 500 i pierwsze dwa zwycięstwa z Daniilem Medvedevem. Teraz naturalnym krokiem byłoby pokonać innego rywala z którym jeszcze nie wygrał i po raz pierwszy wyjść z grupy podczas ATP Finals.

Djokovic wygrał trzydzieści dwa z ostatnich trzydziestu trzech spotkań i od Roland Garros dał mu radę tylko Carlos Alcaraz w finale Wimbledonu. To nie jest tak że wszystkie mecze wygrywa komfortowo, ale w wielu wymagających sytuacjach staje na wysokości zadania. Tak było też w pierwszej kolejce tej grupy, gdzie podobnie jak w Paryżu po prostu zachował więcej sił na trzeciego seta niż Holger Rune.

Sinner i Djokovic zagrają ze sobą po raz czwarty. Włoch jeszcze nie pokonał legendarnego rywala i generalnie nie była to dla niego przyjemna rywalizacja. Ich pięciosetówkę na Wimbledonie 2022 pamiętamy raczej jako mecz w którym Serb nagle się obudził i mimo straty 0-2 w setach ani przez chwilę nie był bliski porażki (w kolejnych trzech partiach od razu przełamywał serwis i przewagi już nie oddawał). Mecz z tegorocznego Wimbledonu może mógł być za to trochę bardziej wyrównany, bo Sinner wygrał aż 48% punktów.

Kiedyś podobne, a nawet większe kłopoty Sinner miał w rywalizacji z Medvedevem (0-6), ale ostatnio dwa razy go pokonał. Znacznie lepiej serwował i był skory dla wprowadzania elementów takich jak gra przy siatce czy skróty, nawet jeśli nie czuł się z nimi bardzo komfortowo. Przed własną publicznością w Turynie i na odpowiadających mu kortach, być może pojawi się też szansa by pokonać Djokovicia. Ten mecz to znakomita okazja, by Włoch udowodnił jaki zrobił ostatnio progres. Faworytem wciąż 24-krotny mistrz wielkoszlemowy, ale może być ciekawie.

Typ redakcji: Sinner powyżej 0,5 przełamań w pierwszym secie @1,85 (forBET)

Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!