Świątek rozpocznie French Open z Jeanjean [ANALIZA]

Iga Świątek - Jana Fett - Wimbledon 2022
Iga Świątek (fot. Peter Menzel / flickr.com)

Iga Świątek na kortach imienia Rolanda Garrosa wygrała już trzy razy, wliczając w to dwie poprzednie edycje. Tym razem jej pierwszą rywalką będzie reprezentantka gospodarzy Leolia Jeanjean. Mecz odbędzie się jako drugi od godziny dwunastej na korcie centralnym (po starciu Sachia Vickery – Ons Jabeur).

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Oczy wszystkich w Paryżu już tradycyjnie zwrócone są na Świątek. Szczególnie w tej edycji, kiedy Polka po raz pierwszy w karierze zgarnęła tytuły w Madrycie i w Rzymie w jednym sezonie. Bilans na French Open? 28-2. Bilans w tym roku? 38-4, w tym 14-1 na mączce. Świątek wszyscy się obawiają i sporą niespodzianką będzie, jeśli to nie ona znów uniesie trofeum na koniec turnieju.

Jeanjean to dosyć ciekawa historia, po ciężkich kontuzjach w czasach juniorskich wydawało się że jej kariera może nigdy nie wystartować. Do tego doszły studia w Stanach i Francuzka tak naprawdę dopiero trzy lata temu zagrała swój pierwszy pełny zawodowy sezon. Od tego czasu otarła się o pierwszą setkę rankingu WTA, a w Paryżu dostarczyła kibicom wiele radości szczególnie dwa lata temu (pokonała Nurię Parrizas-Diaz i Karolinę Pliskovą).

Świątek i Jeanjean jeszcze nigdy się ze sobą nie mierzyły. Francuzka nie gra w tym sezonie jakoś wybitnie, ale ratuje się właśnie eliminacjami wielkoszlemowymi. Udało się w Australii i udało się w Paryżu, a w minionym tygodniu wygrane z Darią Semenistają czy Robin Montgomery były sporymi niespodziankami. Jeanjean z rywalkami z Top 10 grała tylko dwa razy w karierze, pokonując wspomnianą Pliskovą gdy ta zajmowała pozycję numer osiem w rankingu WTA.

Pierwsze mecze w turnieju potrafią być nieprzyjemne, ale tym razem chyba tak nie będzie. Różnorodny styl Francuzki potrafi wyprowadzać niektóre rywalki ze strefy komfortu, ale co do powiedzenia będzie miała Jeanjean przeciwko ciężarowi uderzenia Świątek? Zapewnie niewiele i jej kreatywność czy inwencja twórcza mogą tutaj zejść na dalszy plan.

Typ redakcji: poniżej 16,5 gemów @1,50 (Betclic)


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, gra bez podatku, cashout, edycja zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych!

betclic TBD
Kod TBD wpisuje się w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.

Fan gry przy siatce i jednoręcznych bekhendów, miłośnik cyklu ATP Challenger Tour. W wolnych chwilach - student.