Światowa czołówka na niższym szczeblu! Stawka Challengerów 175 zachwyca!

Gael Monfils (fot. mirsasha / flickr.com)

Wygląda na to, że mocna stawka Challengera 175 w Phoenix nie była wyjątkiem. Dziś rozpoczęły się kolejne zawody tego typu, których obsada również może zachwycić obserwatorów.

Zawodnicy, którzy zakończyli już rywalizację w Madrycie mogli zgłosić się do zawodów we Aix-en-Provence lub Cagilari. Doprowadziło to do sytuacji, w której obie imprezy legitymują się drabinkami na poziomie mocnych ATP 250, a może i wyżej.

Czterech najwyżej rozstawionych uczestników obu turniejów rozpocznie zmagania od drugiej rundy. We Francji najwyżej rozstawiony jest Tommy Paul, który otrzymał „dziką kartę”. W górnej części drabinki dojdzie do dwóch arcyciekawych pojedynków – Benoit Paire’a z Davidem Goffinem i Gregoire’a Barrere’a z Arthurem Filsem. Znajdziemy tu także Quentina Halysa, Tomasa Martina Etcheverry’ego czy Mikaela Ymera.

Prawdziwy hit otwiera drugą połowę drabinki. Jest nim mecz Gaela Monfilsa z Andym Murrayem, prawdziwy klasyk, który na tym poziomie może się więcej nie wydarzyć. Przeciwnikiem zwycięzcy tego starcia może zostać Albert Ramos-Vinolas, który na otwarcie zagra z Laurentem Lokolim. Innym bardzo interesująco zapowiadającym się meczem jest ten z udziałem młodego Luki Van Assche i doświadczonego Joao Sousy. Lepszy z tej dwójki będzie miał okazję zmierzyć się z Adrianem Mannarino. W Aix-en-Provence wystąpią także Alexander Bublik i Brandon Nakashima, który zamyka drabinkę.

We włoskim Cagilari z numerem jeden zagra Yoshihito Nishioka. W ćwiartce Japończyka wylądował Thiago Monteiro, a w połówce – Mackenzie McDonald i Ugo Humbert. W dolnej części widzimy dwa dobrze zapowiadające się mecze pierwszej rundy. Marco Cecchinato skrzyżuje rakiety z Francesco Passaro, a Thanasi Kokkinakis stanie na drodze Nikoloza Basilashviliego. Swoją obecność we Włoszech potwierdzili także Laslo Djere, Diego Schwartzman i Ben Shelton. Szykuje się arcyciekawy tydzień temu cyklu ATP Challenger Tour.

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.