Tego jeszcze nie było. W ten weekend turnieje PLT w aż 13 miastach!

Polska Liga Tenisa

Niemal do każdego zakątku Polski zagoszczą w najbliższy weekend turnieje tenisowe dla amatorów. Tradycyjnie gra toczyć się będzie na kilku poziomach umiejętności, a stawką jest awans do ogólnokrajowych Finałów Wiosennych Mistrzostw PLT 2022 w Bydgoszczy.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Zanim przejdziemy do turniejów dla amatorów tenisa w najbliższy weekend, zatrzymajmy się na chwilę przy rozgrywkach Pucharu PLT. W tej kategorii zagrać może każdy, bez względu na swoją przeszłość zawodniczą. To okazja zarówno aby sprawdzić swoje tenisowe rzemiosło na tle solidnych zawodników, ale także gratka dla osób dla których najważniejsze są Rankingi. W Pucharze PLT punkty mnożone są bowiem razy trzy. To oznacza że za jedno meczowe zwycięstwo można zainkasować aż 9 punktów do rankingu i mocno odskoczyć konkurencji. Dodatkowym smaczkiem są oczywiście nagrody pieniężne dla zwycięzców. W sobotę turniej Pucharu PLT 2022 odbędzie się w Rzeszowie na kortach RTTa w niedzielę w Olsztynie na obiekcie CTZ – ZAPISZ SIĘ NA TURNIEJE PUCHARU PLT 

DOŁĄCZ: DO GRY W POLSKIEJ LIDZE TENISA. TURNIEJE NA RÓŻNYCH POZIOMACH UMIEJĘTNOŚCI

Imponująco przedstawia się z kolei weekendowy kalendarz zmagań dla amatorów czystej krwi, tj. tenisistów rekreacyjnych, bez przeszłości zawodniczej. Gdzie można zagrać w ten weekend? Na sobotę I-ligowe turnieje zaplanowano w: Bydgoszczy, Gdańsku, Płocku i Poznaniu, a w niedzielę będzie można miło spędzić czas grając w swoją ulubioną dyscyplinę sportu na kortach w: Gryfinie, Kielcach, Kozach, Sztumie, Zawierciu i w Warszawie. Mówiąc krótko: od gór poprzez niziny aż po Bałtyk – ZAPISZ SIE NA TURNIEJE I LIGI (amatorzy).

Tradycyjnie turniejom I ligi będą często towarzyszyć zmagania tzw. II ligi. Ta kategoria przeznaczona jest dla osób początkujących, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tenisie lub mają nie więcej niż 50 procent wygranych meczów w PLT. I tak oto w sobotę gospodarzami turniejów II ligi będą kolejno obiekty we: Wrocławiu, Sztumie, Płocku, Gryfinie i Zawierciu. Z kolei w niedzielę początkujący tenisiści będą mogli sprawdzić swoją formę w: Warszawie, Kielcach i Poznaniu – ZAPISZ SIĘ NA TURNIEJE II LIGI (początkujący amatorzy).

Na najbliższy weekend zaplanowano również turnieje dedykowane Paniom. Rozgrywki PLT Kobiet (dla amatorek tenisa) odwiedzą w sobotę Gdańsk i Poznań – ZAPISZ SIĘ NA TURNIEJE PLT KOBIET (amatorki).

Również w sobotę szansę na grę będą mieli Panowie urodzeni do 1977 roku. Turnieje kategorii PLT 45+ odbędą się w Gdańsku i Gryfinie – ZAPISZ SIĘ NA TURNIEJE KATEGORII PLT 45+ (amatorzy).

Reasumując. Okazji do gry w najbliższy weekend będzie co nie miara. Ważne aby zdążyć się zapisać, bo listy zamykane są na 48 godzin przed zawodami lub po wyczerpaniu się limitu miejsc. Często zdarza się tak, że dany gracz zwleka z zapisami do samego końca bo niby listy są puste, a ostatecznie musi obejść się smakiem, bo miejsca na turniej nagle rozeszły się w mgnieniu oka. Na wszystkie dodatkowe pytania odpowiedzi udzielą Wam bezpośrednio organizatorzy poszczególnych turniejów. Numery kontaktowe znajdują się w szczegółach danych zawodów. 


W Polskiej Lidze Tenisa zarejestrowanych jest już prawie 11 tysięcy tenisistów rekreacyjnych. Turnieje odbywają się na różnym poziomie umiejętności na terenie całego kraju. Kategorie: I i II liga, 45+, PLT Kobiet oraz Puchar PLT. Zapisy na wybrane rozgrywki tylko na stronie polskaligatenisa.pl

Więcej o turniejach przeczytasz m.in. w grupie – Z kortu – informacje tenisowe


forbet baner