Systemy bukmacherskie – wszystko co warto o nich wiedzieć!

systemy bukmacherskie - forBET

Wiele osób potrafi przez wiele lat szukać sposobu jak ograć bukmachera i od razu trzeba sobie powiedzieć, że złotego środka nie ma, lecz istnieją systemy, które mogą wyraźnie w tym pomóc i dlatego też przygotowaliśmy artykuł, w którym przybliżamy te bardziej popularne, jak i te mało znane. Zapraszamy!

Wstęp

Czym w ogóle są systemy bukmacherskie? Są to zbiory zasad oparte na matematyce i statystyce, czy rachunku prawdopodobieństwa, które w założeniu mają nam ułatwić „ogranie buka”. Systemów tych są dziesiątki, jedne są bardziej skuteczne inne mniej. W naszym kraju dodatkowym minusem przy ich stosowaniu jest podatek od stawki jak i od wygranej przekraczającą kwotę 2280 PLN. Dlatego też warto korzystać z różnych promocji, które oferują nam bukmacherzy, gdzie podatek od stawki biorą one na siebie. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych systemów. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze w całej ten zabawie jest odpowiednie analizowanie spotkań. Poniżej przedstawiono kilka z nich, tych najbardziej popularnych i często stosowanych. Ponadto w poniższych przykładach uwzględniono już podatek od stawki dla dokładniejszego zobrazowania skuteczności danego systemu.

Płaska Stawka

Ciężko o prostszy system w bukmacherce, zakłada on, że każdy kolejny puszczony przez nas kupon będzie posiadał taką samą stawkę. Wysokość zalecanej stawki to 2% naszego całego budżetu. Jednak nie trzeba się tego kurczowo trzymać. Osoby chcące mieć większe zabezpieczenie w razie serii przegranych mogą zmniejszyć stawkę załóżmy do 0,50%, z kolei gracze zaawansowani mogą posługiwać się bardziej agresywnym zarządzeniem swoim bankrollem i w ich przypadku stała stawka może być na poziomie 5%. Wraz z rozwojem naszego budżetu, nasze podstawowe 2% będzie rosło, analogicznie w przypadku przegranych nasza stawka będzie maleć, tak aby kolejne przegrane nie odbijały się na nas zbyt mocno.
Dodatkową opcją, jaką możemy tu wprowadzi jest założenie, że kupony/single, których kurs nie przekracza 3,00 gramy standardową 2% stawką, z kolei wszystko to, co wyżej będziemy grali za 1/1,5% stawki. Oczywiście te wartości są przykładowe i należy je dobrać według własnych potrzeb.

Stawkowanie Modułowe

Po części opisane już powyżej. Zaczynamy od ustalenia naszego budżetu przeznaczonego na zakłady, następnie zakładany naszą maksymalną stawkę, którą możemy przeznaczyć na zakład, nie ma znaczenia czy będzie to Singiel czy AKO. Przez wielu statystyków ponownie zalecaną wartością będzie tutaj 2%.

Kolejnym krokiem jest podzielenie wyżej wspomnianej stawki na 10 jednostek. Składamy kupon i teraz sami szczerze musimy sobie odpowiedzieć na pytania jak bardzo wierzymy w jego powodzenie. Im nasze przeczucie jest większe tym ilość jednostek przeznaczonych na zawarcie zakładu będzie większa. Dla przykładu mamy kupon, gdzie nie widzimy opcji przegranej, jesteśmy absolutnie pewni powodzenia, więc nasza stawka będzie opiewała na 10 jednostek czyli założone 2% całości naszego budżetu.

Analogicznie gdy złożyliśmy kupon, na którym mamy 5/6 zdarzeń uznajemy, że szanse jego powodzenia nie są duże tak więc odpowiednią stawką będzie tutaj 1-2 jednostki.
Wszystko zależy od nas i od poziomu analizowania danych zdarzeń dodanych do kuponu. W porównaniu z płaską stawką system stawkowania modułowego jest znaczenie bardziej bezpieczny.

Valuebet

System stosowany głównie przez osoby, które swoje już przeżyły z bukmacherką. Opiera się on na dokładnej analizie danego spotkania/meczu/zawodów. Uwzględnić należy wszystkie czynniki mogące wpłynąć na wynik – kontuzje, jakość nawierzchni/boiska/murawy/kortu, pogodę, terminarz danego zespołu/zawodnika, a nawet wewnętrzne sytuacje w klubie takie jak konflikt z trenerem, zaleganie z wypłatami itd.

O valuebecie mówimy, gdy nasza analiza odbiega od kursów wystawionych przez bukmacherów.
Załóżmy, że mamy wystawione kursy na dane spotkanie:

wygrana zawodnika X – @1,20
wygrana zawodnika Y – @3,0

Jak widać bukmacher tutaj nie ma żadnych wątpliwości kto powinien wygrać. Jednak według naszej opinii/analizy warto zaryzykować granie w stronę Y np. z uwagi na informację o kontuzji zawodnika X lub wiadomość o tym, że następnego dnia gra on kwalifikacje do dużo ważniejszego turnieju. W tym przypadku Valuebetem będzie także granie handicapu w stronę Y.

MAXIKOMBI / Zakład Systemowy

System gry oparty na grupowaniu swoich typów, opcja głównie dostępna w tzw. „ziemniakach”, czyli u naziemnych bukmacherów typu: forBET, Fortuna, STS itp. System ten opiera się na dodaniu do kuponu tylu spotkań ile chcemy, a następnie podzieleniu ich na grupy, np.
GRUPA A: 2 spotkania
GRUPA B: 3 spotkania
GRUPA C: 1 spotkanie

Następnie wybieramy opcję ile z naszych bloków musi wejść, aby kupon był wygrany. Oznacza to, że np. wybierając wariant 6/10 dzielimy nasz cały kupon na 10 grup z pośród których 6 musi wejść bezbłędnie. Oczywiście każdy następny trafiony blok powyżej tych minimalnych 6 daje nam większą wygraną. Analogicznie, więc aby wygrać najwięcej potrzebujemy trafić 10/10. Warto grupować swoje typy tak, aby te, które uważamy za nie do końca pewnego znalazły się w jednej grupie, z kolei „pewniaki” wrzucamy do jednej grupy, co daje nam mały handicap do osiągnięcia swojego celu. Dodatkowo warto zauważyć, że przy wyborze zbyt niskiej liczby grup, które mają wygrać może się okazać, że nie odnotujemy zysku. System ten jest bardzo popularny u osób zaczynających swoją przygodę z bukmacherką, które chcą minimalizować możliwość przegranej.

Progresja

System głównie stosowany przez bardziej zaawansowanych graczy, którzy mają odpowiednie zaplecze finansowe, dzięki któremu kilka przegranych zakładów z rzędu nie spowoduje utraty całego budżetu.
O co chodzi? Sprawa jest prosta, zakładamy, że chcemy grać „progresją” np. na remis w piłce nożnej. Zaczynamy od dobrej selekcji ligi bądź też zespołu, z potencjałem na remisy w kolejnych spotkaniach. Na potrzeby przykładu zakładamy, że kurs na remis zawsze będzie wynosił 3,0.

Przychodzi pierwsza kolejka stawiamy więc 100 PLN na remis, do wygrania mamy 264 PLN (+podatek). Zakład okazuje się przegrany, w następnej kolejce znowu stawiamy na remis tego zespołu, tyle, że tym razem podwajamy stawkę pierwszego zakładu, czyli stawiamy za 200 PLN (do wygrania 528). Znowu przegraliśmy. W trzeciej kolejce znowu podwajamy kwotę poprzedniego „beta” czyli stawiamy za 400 PLN. Udało się! Trafiliśmy remis po kursie 3,0 więc mamy wygraną rzędu 1056 PLN. Czas więc sprawdzić czy aby na pewno wyszliśmy na plus. Sumujemy kwoty wszystkich naszych dotychczasowych zakładów 100 + 200 + 400 daje nam to łączną wartość 700 PLN. Po odjęciu tej sumy od wartości wygranej otrzymujemy 356 PLN czystego zysku!

Oczywiście stawki i kursy są przykładowe, użyte tutaj jedynie dla zobrazowania, na czym ten system polega. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo i już na 3 stopniu „progresji” trafimy nasz zakład, często bywa tak, że musimy poczekać do 5 a czasami nawet do 10 stopnia. Wiąże się z tym oczywiście fakt, że musimy inwestować, co raz to większe kwoty, stąd też na wstępie wspomniałem, że musimy mieć zabezpieczony dosyć spory budżet. Zobaczmy jeszcze inny przykład tym razem zaczynając od pierwszego stopnia na poziomie 10 PLN przy kursie stałym 2,5.

1 Poziom – 10 PLN

2 Poziom – 20 PLN

3 Poziom – 40 PLN

4 Poziom – 80 PLN

5 Poziom – 160 PLN

6 Poziom – 320 PLN

7 Poziom – 640 PLN

Tym razem trafiliśmy dopiero na 7 poziomie, łączna wartość naszych zakładów wyniosła 1270 PLN. Trafiliśmy kurs 2,5 przy stawce 640 PLN, więc wygrywamy 1408 PLN. Na czysto zatem jesteśmy 138 PLN. W „progresji” nie musimy trzymać się dokładnego podwajania poprzedniej stawki. Możemy samemu sobie wyliczyć za ile postawić „następny poziom”, z uwzględnieniem kursu na dane zdarzenie, tak abyśmy wyszli na plus w ogólnym rozrachunku. Wiadomo, że im wyższy trafiony kurs tym nasz zysk będzie pokaźniejszy.

System Labouchere – system malejącej progresji

Początkowo musimy sobie ustalić, jaka kwota wygranej nas interesuje, w tym przypadku będzie to załóżmy 200 PLN, jednocześnie będzie to nasza kwota wyjściowa, którą powinniśmy posiadać na granie. Drugą ważną rzeczą jest kurs zdarzenia, ten musi nam dawać zysk, więc minimalnym zalecanym kursem będzie tutaj 2,40/2,50, oczywiście im wyższy tym lepiej dla nas w razie wygranej. Kolejnym krokiem jest rozpisanie kwoty, jaką chcemy wygrać w postaci ciągu liczb, dla przykładu będzie to:

10-10-20-30-50-50-30

Tutaj jest całkowita dowolność może to być także 25-25-50-100, jednak w tym przypadku skupimy się na wersji pierwszej.

Czas na postawienie zakładu, stawką naszego pierwszego zakładu będzie suma pierwszej i ostatniej liczby w ciągu, tutaj będzie to 10+30 tak, więc gramy za 40 PLN zdarzenie z kursem 2.5.
W przypadku wygranej usuwamy z ciągu postawione liczby tak, więc zostaje nam kombinacja 10-20-30-50-50. Analogicznie nasz kolejny zakład gramy sumując pierwszą i ostatnią liczbę z ciągu, więc będzie to kwota 60 PLN (10+50). Idźmy dalej, załóżmy, że mamy super serię i ukończyliśmy dany ciąg bez błędnie – w tym przypadku są to 4 kolejne wygrane, zainwestowaliśmy w cały system 200 PLN, a nasze wygrane (każda po kursie 2,5) dają nam łączną kwotę 440 PLN, po odliczeniu stawki jesteśmy na czysto 240 PLN!

Jednak nie zawsze będzie kolorowo, nie zawsze będziemy wygrywać, co wtedy? Tutaj również zasada jest prosta. Dalej opieramy się na pierwotnym ciągu 10-10-20-30-50-50-30. Załóżmy, że nasz pierwszy zakład okazał się przegrany, naszą stawką była suma pierwszej i ostatniej liczby (10+30=40), w takim przypadku liczbę tę dopisujemy na końcu naszego pierwotnego ciągu, który w przypadku przegranej na pierwszym etapie będzie się teraz prezentował następująco 10-10-20-30-50-50-30-40. Tak więc kolejny nasz zakład będzie sumą 10+40.

Na każdym etapie zasada jest ta sama:
– wygrywamy, więc skreślamy pierwszą i ostatnią liczbę w ciągu
– przegrywamy, więc na końcu ciągu dopisujemy stawkę naszego ostatniego przegranego zakładu.

Podkreślamy jeszcze raz, że kurs danego zakładu musi nam dawać choćby minimalne podwojenie, oczywiście uwzględniając podatek od stawki.

„Piętnasta”

Kolejny system opierający się na progresji, jednak w tym przypadku zawiera on małe zabezpieczenie naszego kapitału. Jak to w przypadku progresji bywa kurs zakładu zawsze musi dawać nam minimum podwojenie. Nie ma tutaj znaczenia, co będziecie grać, mogą to być single ale może to być również małe AKO. Kolejny raz dla przykładu użyjemy kursu 2,5 i jak we wcześniejszych przypadkach od stawki odejmujemy już nasz kochany 12% podatek. Jak sama nazwa wskazuje do sukcesu potrzebujemy „jedynie” przebrnąć przez 15 poziomów.

POZIOM 1
– Gramy za 10 PLN wygrywamy 22 PLN z tego 12 PLN odkładamy „do skarbonki”.

POZIOM 2
– Gramy za 10 PLN wygrywamy 22 PLN, tym razem nic nie odkładamy (kwota w skarbonce: 12 PLN)

POZIOM 3
– Gramy za 20 PLN wygrywamy 44 PLN z tego 24 wędruje „do skarbonki”.

POZIOM 4
– Gramy za 20 PLN wygrywamy 44 PLN nic nie odkładamy (kwota w skarbonce: 36 PLN)

POZIOM 5
– Gramy za 40 PLN wygrywamy 88 PLN z tego 48 PLN „do skarbonki”.

POZIOM 6
– Gramy za 40 PLN wygrywamy 88 PLN i nic nie odkładamy (kwota w skarbonce: 84 PLN)

POZIOM 7
– Gramy za 80 PLN wygrywamy 176 PLN z tego odkładamy 96 PLN „do skarbonki”.

POZIOM 8
– Gramy za 80 PLN wygrywamy 176 PLN i nic nie odkładamy (kwota w skarbonce: 180 PLN)

POZIOM 9
– Gramy za 160 PLN wygrywamy 352 PLN z tego odkładamy 192 PLN „do skarbonki”.

POZIOM 10
– Gramy za 160 PLN wygrywamy 352 PLN i nic nie odkładamy (kwota w skarbonce: 372 PLN)

POZIOM 11
-Gramy za 320 PLN wygrywamy 704 PLN i odkładamy 384 PLN „do skarbonki”.

POZIOM 12
– Gramy za 320 PLN wygrywamy 704 PLN i nic nie odkładamy (kwota w skarbonce: 756 PLN)

POZIOM 13
– Gramy za 640 PLN wygrywamy 1408 PLN i odkładamy 768 PLN „do skarbonki”.

POZIOM 14
– Gramy za 640 PLN wygrywamy 1408 PLN i nic nie odkładamy (kwota w skarbonce: 1524 PLN)

POZIOM 15
– Gramy za 1280 wygrywamy 2816 PLN (tutaj warto to rozbić na dwa zakłady, aby uniknąć z kolei podatku od wygranej przekraczającej 2280 PLN)

Udało się, ukończyliśmy bezbłędnie 15 poziomów! Oczywiście jest to przykład idealny, a o taką serię będzie nam bardzo ciężko. W przypadku, gdy polegniecie na którymś szczeblu macie zabezpieczoną sumę pieniędzy „w skarbonce”, więc nie zostajecie z niczym i możecie próbować dalej. Warto pamiętać, że im wyższy trafiony kurs na danym szczeblu tym mamy większy zapas pieniędzy odłożonych na dalszą grę. Z kolei, gdy przegramy dwa razy z rzędu to cofamy się do poziomu z niższą stawką, gdzie będziesz miał jeszcze przynajmniej jedną szansę, właśnie ze względu na „zdeponowane” pieniądze na poszczególnych etapach. Zawsze możesz też przerwać granie tym systemem, gdy uznasz, że wygrana jest już satysfakcjonująca lub gdy wielkość stawki jest dla ciebie zbyt duża. Jest to kolejna progresja, tak, więc konieczne jest zabezpieczenie odpowiedniego budżetu na granie, mimo wszystko nie tak dużego jak na tradycyjną progresję.

Ciąg Fibonacciego

Czyli kolejny system oparty na progresji. Podobnie jak w przypadku poprzednich systemów będziemy operować na wyższych kursach, oscylujących w okolicy @3,0. Najłatwiej będzie nam tutaj szukać remisów w sportach drużynowych. Kolejny raz potrzebna nam jest konkretna analiza w poszukiwaniu ligi bądź zespołu, gdzie występowanie remisów jest na dobrym poziomie. Następnym krokiem będzie wykorzystanie wzoru, dla przykładu naszą pierwszą, najmniejszą stawką będzie 5 PLN.

Ciąg będzie wyglądał następująco: 5-5-10-15-25-40-65-105-170-275. Dla mniej spostrzegawczych wyjaśnienie, że kolejną stawką jest sumą dwóch poprzednich, oczywiście wyjątkiem jest tutaj pierwszy i drugi zakład. Poniżej tabelka, która powinna Wam wszystko ułatwić.

L.p.WkładSuma stawekRezultatWygrana
155Przegrana0
2510Przegrana0
31020Przegrana0
41535Przegrana0
52560Przegrana0
640100Przegrana0
765165Przegrana0
8105270Przegrana0
9170440Przegrana0
10275715WYGRANA726-715= 11 PLN

 275 PLN – 12% podatku od stawki x kurs 3,0 = 726 PLN

Jak sami widzicie kwota wygranej nie robi wrażenia, a w międzyczasie musieliśmy zainwestować sporo pieniędzy, aby być „na plus”. Bez wątpienia zaletą tego systemu jest relatywnie wolno rosnąca stawka, jednak nawet grając po kursie 3,0, nasza wygrana jest raczej symboliczna. Oczywiście wysokość wygranej można podnieść z założeniem grania wyższych kursów. Opierając się na powyższym schemacie trafienie na 10 poziomie kursu 3,5 daje nam czysty zysk w postaci 132 PLN. Stosując ten system należy pamiętać o trzech prostych zasadach:

1 – w razie przegranej na którymś etapie stawką naszego kolejnego zakładu jest suma dwóch poprzednich stawek;
2 – w przypadku wygranej cofamy się o jeden poziom (wygrywając na 5 poziomie, nasz kolejny zakład stawiamy za stawkę z poziomu 4);
3 – w przypadku dwóch wygranych z rzędu całą zabawę zaczynamy od nowa.

System 1-3-2-6

System zwany inaczej rosnącą progresją. Zaczynamy zabawę z budżetem 2 jednostek, jak w przypadku poprzednich progresji, kurs, jaki nas interesuje musi zapewnić nam podwojenie wkładu. Całość składa się z 4 kolejnych poziomów.

Poziom 1 – Stawiamy zakład za 1 jednostkę np. po kursie 2,5. Jeśli wygramy jesteśmy z przodu o ponad 1 jednostkę (w sumie będziemy mieli w okolicach 2,5 jednostek), jeśli przegramy tracimy nasz wkład i zostajemy z 1 jednostką (przypominam, że zaczynaliśmy z dwoma)

Poziom 2 – Jeśli w poprzednim etapie przegraliśmy znowu zaczynamy od tego samego poziomu i stawiamy za 1 jednostkę. Jeśli natomiast wygraliśmy stawiamy cały nasz dostępny kapitał, czyli będą to dwie jednostki początkowe + nasz profit z wygranej na pierwszym poziomie. Kurs oczywiście minimum na podwojenie. W razie przegranej zostajemy z niczym, więc musimy wrócić na pierwszy poziom i całą zabawkę zacząć od nowa.

Poziom 3 – Stawiamy zakład po kursie 2,5 za 2 jednostki (w zapasie mamy jeszcze czysty zysk wypracowany na poprzednich poziomach).

Poziom 4 – W dalszym ciągu celujemy w kurs dający nam podwojenie, a nasza stawka to 6 jednostek (dalej mamy jeszcze koło ratunkowe w postaci odłożonych pieniędzy) Od wyniku tego zakładu zależy bardzo dużo, ponieważ w przypadku wygranej nasz łączny budżet znacząco wzrośnie, z kolei w razie przegranej zostajemy praktycznie z początkowym wkładem w postaci 2 jednostek.

Nie warto oczywiście inwestować całości naszego bankrolla na ten system. Według wielu źródeł początkowa stawka powinna opiewać na 5% naszego całego budżetu na granie. Sprawdźmy na konkretnych liczbach czy system jest skuteczny.

1 jednostka – 10 PLN
Nasz początkowy wkład w ten system – 20 PLN

POZIOM 1
10 PLN (-12%) x kurs 2,5 = 22 PLN

POZIOM 2
32 PLN (kapitał początkowy 20 PLN + 12 PLN zysku na pierwszym etapie) x kurs 2,5 = 32 PLN (-12% podatku) x 2,5 = 70,4 PLN

POZIOM 3
20 PLN (-12% podatku) x kurs 2,5 = 44 PLN

POZIOM 4
60 PLN (-12% podatku) x kurs 2,5 = 132 PLN

RAZEM – 166,4 PLN ~ 16 jednostek

Na powyższym przykładzie nasz zysk na czysto wyniósł 14 jednostek (16 jednostek końcowych – 2 początkowo zainwestowane).

Czy system jest skuteczny? Po pierwsze operujemy tu na dosyć wysokich kursach, jeśli bierzemy pod uwagę single, można tutaj szukać małego AKO, które tę sprawę nam nieco ułatwi. Ponadto jak każda progresja niesie za sobą ryzyko straty początkowego budżetu, jednak w tym przypadku zaczynamy od relatywnie niskich stawek, które nie powinny nas zaboleć w razie porażki, gdyż stanowią jedynie mały procent naszego całego budżetu.

Recent Goals

System bardzo prosty do zrozumienia, ale jednak często bywa zawodnym z uwagi na wiele czynników, które nie są tutaj brane pod uwagę. System stosowany przy sportach zespołowych.

Cała zabawa polega na zestawieniu zdobytych i straconych goli przez drużynę gospodarzy i drużynę gości. Ma to na celu statystyczne wyłonienie faworyta bezpośredniego starcia. W przypadku gospodarza bierzemy pod uwagę 5 ostatnich spotkań przed własną publicznością, analogicznie w przypadku gości bierzemy pod uwagę 5 ostatnich wyjazdowych spotkań.

Całość przedstawimy na dwóch zespołach (wyniki podane niżej są całkowicie przypadkowe, nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości).

Legia Warszawa (u siebie) – 0:0, 1:0, 3:3, 2:1, 0:3
Lech Poznań (na wyjeździe) – 2:2, 1:3, 2:3, 0:1, 1:1

Następnym korkiem jest zsumowanie zdobytych oraz straconych goli obu drużyn, wygląda to następująco:

Legia Warszawa – 0+0+1+0+3+3+2+1+0+3 = 13
Lech Poznań – 2+2+1+3+2+3+0+1+1+1 = 15

Otrzymane wyniki należy pomnożyć przez 3, tak, więc wychodzi nam 39 punktów Legii oraz 45 punktów Lecha. Jak widać drużyna z Poznania zdobyła ich więcej i to ona w tym meczu jest delikatnym faworytem. Oczywiście im większa różnica tym dany zespół będzie większym faworytem. Tak jak na wstępie było wspomniane, system ten opiera się na czystej statystce, nie uwzględnia choćby absencji danej drużyny czy poziomu zespołów z wcześniej rozegranych kolejek. Z systemu korzystamy raczej czysto informacyjnie, szukając delikatnych podpowiedzi względem danego spotkania.

System Kelly

System polega na dobieraniu stawki do danego zakładu w oparciu o procentowe szacowanie powodzenia naszego typu. Warto podkreślić, że jest to jeden z trudniejszych systemów, mimo to cieszy się on relatywnie dużą popularnością. Zacznijmy od podstawowego wzoru i rozłożenia go na czynniki pierwsze:

Stawka = [K x (p x k -1)] : (k – 1)

K – nasz budżet przeznaczony na grę
p – procentowe prawdopodobieństwo prawidłowego wytypowania danego zakładu
k – kurs na dane zdarzenie

Niewątpliwym minusem, a może plusem? W przypadku tego systemu jest po raz kolejny operowanie relatywnie wysokimi kursami. Według założenia twórcy, wartość p x k powinna wynosić więcej niż 1. Nie jest to wymóg konieczny, jednak im niższa wartość tym nasza stawka na dany zakład będzie rosła, co może nie być optymalne dla naszego budżetu. Przejdźmy do konkretnego przykładu.

Pod lupę bierzemy mecz Legia Warszawa vs Lech Poznań. Naszym typem na to spotkanie jest wygrana gości po kursie 2,80. Z kolei nasze procentowe szacowanie poprawności tego typu opiewa na 40%. Pod uwagę wzięliśmy jakość składu, dogodny terminarz, absencje czy też wyniki poprzednich spotkań, również tych bezpośrednich pomiędzy wyżej wspomnianymi drużynami. Następnym krokiem jest podstawienie danych wartości pod konkretny wzór za złożeniem, że:

K = 1000 PLN
p = 40%
k = 2,80

Stawka = [1000 x (40% x 2,80 – 1)] : (2,80 – 1)
Stawka = [1000 x (1,12 – 1)]: 1,80
Stawka = [1000 x 0,12): 1,80
Stawka = 120: 1,80
Stawka ~ 66/67 PLN

Tak więc z wyliczeń wynika, że odpowiednią stawką do tego zakładu będzie 66/67 PLN, co przy kursie 2,80 daje nam potencjalną wygraną w okolicach 165 PLN i czysty zysk na poziomie 100 PLN.

Przypominamy, że jest to dosyć zaawansowany system, wymagający od nas bardzo dużej wiedzy na temat poszczególnych zespołów czy rozgrywek. Warto wspomnieć, że chętnie będziemy tutaj korzystać z tzw. valuebetów, o których już wcześniej wspomnieliśmy.

System Fortuna

System stosunkowo łatwy, który również opiera się na statystyce i rachunku prawdopodobieństwa. Polega na wybraniu 4 lub 5 spotkań, jednak w grę wchodzą w zasadzie tylko sporty zespołowe, bo musimy mieć dostępną opcję zakładu x2. Podstawowym założeniem jest wytypowanie spotkań gdzie na wygraną gospodarzy mamy kurs na poziomie 1,60-1,90, z kolei na gości z podpórką (x2)  1,90-2,50. Nie ma znaczenia czy wybraliśmy 4 spotkania czy 5, naszym następnym krokiem jest puszczenie 6 kuponów według poniższego wzoru:

TABELA 1 NA 4 SPOTKANIA

Numer kuponuMecz 1Mecz 2Mecz 3Mecz 4
11X21X2
2X21X21
3X2X211
411X2X2
5X211X2
61X2X21

TABELA 2 NA 5 SPOTKAŃ            

Numer kuponuMecz 1Mecz 2Mecz 3Mecz 4Mecz 5
11X2X21X2
2X211X21
31X21X2X2
4X2X2X211
511X2X2X2
6X2X21X21

Czy zysk jest tutaj gwarantowany? Oczywiście, że nie, ponieważ w powyższych tabelach nie ma zawartego choćby kuponu na same zwycięstwa gospodarzy. Jednak opierając się na doborze odpowiednich spotkań z uwzględnieniem wspomnianych kursów nasze szanse na wygrane rosną. Niewątpliwym plusem powyższego systemu, jest jego prostota, nie potrzebujemy tutaj specjalistycznej wiedzy, nasz kapitał początkowo także nie musi być duży.


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, gra bez podatku, cashout, edycja zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych!

betclic TBD
Kod TBD wpisuje się w pole kod promocyjny na trzeciej planszy!

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.