Jak obrócić bonus u bukmachera?

bonusy bukmacherskie

W tym artykule postanowiliśmy pochylić się nad jakże częstym problemem u początkujących adeptów obstawiania, a mianowicie – jak obrócić bonus u bukmachera, tak by zyskać, a nie stracić? Zapraszamy do lektury po kilka porad.

Temat może się wydawać prosty i łatwy, ale czy tak jest? Z pewnością, pod jednym warunkiem – należy dokładnie czytać regulamin danej promocji, tam na 99% znajdziesz wszystkie informacje dotyczące zasad.

Zacznijmy od tego, czym jest tzw. obrót – obrót to nic innego jak suma wszystkich stawek z zagranych kuponów. Promocje te mogą się różnić od siebie poszczególnymi warunkami, poniżej przedstawiamy przykład teoretyczny dla dokładnego zobrazowania sytuacji. Warto wiedzieć, że niektórzy bukmacherzy zaliczają do obrotu tylko stawki od wygranych kuponów, lecz na szczęście jest to mały odsetek.

“Odbierz bonus 100% od depozytu do kwoty 1000 PLN, aby uwolnić bonus należy go obrócić trzykrotnie po minimalnym kursie 3,0 z uwzględnieniem, że kupon musi składać się z minimum trzech zakładów, a kurs pojedynczego nie może być mniejszy niż 1,30.”

Rozbijmy całość na poszczególne etapy. Zaczynamy od pierwszej kwestii “100% od depozytu do kwoty 1000 PLN”. Wygląda to tak, że wpłacając daną kwotę gracz otrzymuje jej równoważność w postaci bonusu. Jak łatwo można wywnioskować największy bonus otrzyma wpłacając 1000 PLN, wtedy dostaje kolejny 1000 w postaci bonusu, który jednak należy obrócić. W tym przypadku mamy podaną informację o trzykrotności. Prosta matematyka 1000 PLN x3 = 3000 PLN. Tak, więc suma wszystkich stawek zagranych kuponów musi opiewać na 3000 PLN. W większości przypadków to od gracza będzie zależało jak będzie stawkować kolejne kupony. W dalszym etapie artykułu uzyskasz podpowiedzi jak to robić efektywnie.

Druga część skróconego regulaminu też nie powinna stanowić problemu. Kupony muszą zawierać minimum trzy zdarzenia, raczej wątpliwe, że znajdziesz ograniczenia dotyczące maksymalnej liczby zdarzeń, poza tymi standardowymi narzuconymi przez dany serwis. Przedstawmy przykładowy kupon, który będzie spełniał powyższe wymagania.

Zdarzenie A – kurs 1,35
Zdarzenie B – kurs 1,75
Zdarzenie C – kurs 1,55

AKO czyli kurs całkowity wynosi 3,66 – więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać taki kupon i rozpocząć obrót bonusem.

Kolejny przykład:
Zdarzenie A – kurs 1,35
Zdarzenie B – kurs 1,35
Zdarzenie C – kurs 1,40
AKO = 2,55

Czy taki zakład spełnia warunki regulaminu? Oczywiście, że NIE. Mimo, że są wymagane 3 zdarzenia, każde jest powyżej wymaganego kursu 1,30, jednak kurs ogólny czyli AKO wynosi jedynie 2,55. Prawdopodobnie w każdym przypadku kupon zostanie po prostu odrzucony i nie będzie go można zagrać “za bonus”.

Każdy bukmacher czy nawet każda promocja będą się różnić od siebie, dlatego jeszcze raz powtarzamy, NALEŻY DOKŁADNIE CZYTAĆ REGULAMIN. W wielu przypadkach możesz się spotkać również z innymi obostrzeniami dotyczącymi obrotu bonusem jak np. termin ważności do 14 dni czyli na dokonanie całego obrotu czas to jedyne dwa tygodnie. Jeśli będziesz regularnie zarabiać na kolejnych kuponach, jednak nie zdążysz dokonać obrotu pełnej kwoty w określonym czasie, wszystkie środki przepadną i zostaniesz z niczym. Można także spotkać obostrzenie dotyczące grania jedynie danej dyscypliny lub wyłączenie którejś z dostępnych w ofercie. Oznacza to, że możesz być ograniczony do grania zakładów związanych jedynie z tenisem, bądź piłką nożną lub przy obrocie nie będziesz mógł skorzystać z zakładów dotyczących np. skoków narciarski lub F1. Innymi uwarunkowaniami, które możesz spotkać będą np. do obrotu liczą się jedynie wygrane kupony, wykluczenie zdarzeń, które mają możliwość zwrotu (strzelec gola, faule na zawodniku, remis nie ma zakładu, linie azjatyckie itd.), brak możliwości korzystania ze zdarzeń z podwyższonym kursem (tzw. “boosty”), brak możliwości stawiania kuponów systemowych czy “betbuilderów”. Kolejną często spotykaną sytuacją jest taka, by przystąpić do obracania bonusem, najpierw będziesz musiał obrócić kwotę depozytu, który uprawniał do przyznania bonusu. Przykład poniżej:

“Odbierz bonus 100% od depozytu do kwoty 1000 PLN. Aby uzyskać bonus, najpierw należy wykonać jednokrotny obrót kwalifikującym depozytem. Aby uwolnić środki bonusowe należy je obrócić trzykrotnie po minimalnym kursie 3,0 z uwzględnieniem, że kupon musi składać się z minimum trzech zakładów, a kurs pojedynczego nie może być mniejszy niż 1.30.”

Jak widzisz do skróconego regulaminu został dodany jeden istotny szczegół – należy najpierw zagrać za kwotę depozytu. Tak, więc wpłacając 1000 PLN najpierw należy postawić kupony za powyższą kwotę, dopiero wtedy gracz otrzyma kolejny 1000, który oczywiście także będzie musiał obrócić.

Kilka przydatnych porad jak sobie radzić z obrotem:
– Zanim dokonasz depozytu, jednocześnie przystępując do danej promocji PRZECZYTAJ REGULAMIN;
– Zastanów się czy będziesz w stanie, wykorzystać maksymalnie bonus. Przystępując do promocji oferta na kolejne dni może być uboga, co za tym idzie ciężko będzie znaleźć typy warte postawienia. W takim przypadku warto rozważyć rezygnację z maksymalnego bonusu;
– Nie warto od razu iść na całość. Jak pewnie już słyszałeś “bukmacherka to nie sprint, a maraton”. Dostając bonus 1000 PLN nie wrzucaj od razu całej kwoty na pierwszy kupon, bo nawet najpewniejsze typy czasem nie wchodzą i już na starcie stracisz się możliwość dodatkowego zarobku. Rozdziel całą sumę na mniejsze kwoty, aby minimalizować ryzyko. Dodatkowo możesz skorzystać z jednego z systemów bukmacherskich, który być może pomoże osiągnąć cel.

Artykuł na temat systemów bukmacherskich znajdziecie TUTAJ.


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, gra bez podatku, cashout, edycja zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych!

betclic TBD
Kod TBD wpisuje się w pole kod promocyjny na trzeciej planszy!

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.