Tejerina i Priklylova najlepsi w polsko-czeskim cyklu U12!

Bytom - tenis
Bytom U12 - ceromonia (fot. PZT)

Polak Sebastian Tejerina i Czeszka Kristyna Priklylova okazali się najlepsi w pierwszej edycji cyklu polsko-czeskich turniejów U12, rozgrywanych w czterech miastach. Jego zakończenie nastąpiło w poniedziałek na kortach KS Górnik Bytom, a wcześniej rywalizacja toczyła się kolejno: w kwietniu w Ostrawie, w maju we Wrocławiu i w sierpniu w Ostrawie.

Szczególne emocje budził w Bytomiu finałowy mecz chłopców, bowiem on miał wyłonić triumfatora klasyfikacji generalnej Friendship Tour 2022. Został nim Tejerina, rozstawiony z numerem drugim w drabince, pokonując w decydującym meczu turniejową „jedynkę” Błażeja Kryśko 6:4, 6:2.

Tym samym Sebastian zdobył stypendium sportowe w wysokości 15 tysięcy złotych ufundowane przez Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Drugi w końcowej klasyfikacji cyklu Błażej otrzyma stypendium w wysokości 10 tys. zł.

Wśród dziewcząt triumfatorką została Priklylova, choć w poniedziałkowym finale z inną Czeszką Veroniką Navratilovą 1:6, 4:6. Jednak już wcześniej miała pewne miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej przed inną rodaczką Barbórką Smekalovą.

Była to pierwsza edycja polsko-czeskiego cyklu do lat 12 – „2022 Czech-Polish Friendship Tour U12″, organizowanego przez Polski Związek Tenisowy i Czeski Związek Tenisowy, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.