Walka o ATP Finals trwa – Hurkacz kontra Cerundolo [ANALIZA]

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz (fot. Hubert Hurkacz / Facebook)

Hubert Hurkacz pozostaje w grze o ATP Finals i w kolejnym pojedynku zmierzy się z Francisco Cerundolo. Z każdą rundą potencjalne zdobycze punktowe bardzo się zwiększają.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Hurkacz w sporych tarapatach zdawał się być w meczu pierwszej rundy z Kordą, ale udało mu się pozbierać po przegranym w dramatycznych okolicznościach drugim secie. Mieliśmy wątpliwości co do jego fizyczności i paliwa pozostałego w baku, ale pięknie rozwiał je ogrywając Roberto Bautistę Aguta w mniej niż godzinę.

Cerundolo zaś w środę wyeliminował z walki o ATP Finals Caspera Ruuda, pokonując go po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej wygrał też w bardzo wyrównanym meczu z Gaelem Monfilsem, chociaż to starcie akurat nie stało na zbyt wysokim poziomie. Argentyńczyk tym turniejem kończy sezon, więc też będzie tutaj skory do postawienia wszystkiego na jedną szalę.

Hurkacz i Cerundolo zmierzyli się rok temu w halowym turnieju ATP 500 w Astanie, gdzie w pierwszej rundzie triumfował Polak 6-2, 7-6. Jak zwykle znakomicie serwował i bronił tylko jednej piłki na przełamanie. Teraz ponownie będzie faworytem, bo Argentyńczyk mimo znakomitego forhendu poza mączką osiąga wyniki zdecydowanie w kratkę, zaskakując od czasu do czasu zarówno na plus, jak i na minus.

Zawodnicy o profilu Cerundolo najczęściej nie wypadają aż tak dobrze w rywalizacji z Hurkaczem. Małe nastawienie na serwis/return trochę ciężko przeciwstawić zawodnikom z potężnym podaniem, które niezależnie od sytuacji jest pewną metodą na zdobywanie punktów. Zobaczymy czy organizm Polaka wciąż będzie nieźle znosił trudy tego pościgu za Turynem, ale jeśli tak to na losowanie chyba nie będziemy narzekać.

Typ redakcji: Hurkacz -2,5 gemów (ha) @1,49 (forBET)


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.

Fan gry przy siatce i jednoręcznych bekhendów, miłośnik cyklu ATP Challenger Tour. W wolnych chwilach - student.