Wiemy jak będzie wyglądać Deblowa i Mikstowa PLT! Zapisy z końcem maja!

Polska Liga Tenisa - gra podwójna

Już w maju zostanie ogłoszony kalendarz turniejów deblowych i mikstowych w największej lidze tenisowej dla amatorów w naszym kraju. Poznaliśmy wstępny plan rozgrywek, a pierwsze zapisy już w końcówce maja.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Deblowa Polska Liga Tenisa i Mikstowa Polska Liga Tenisa w sezonie 2022 doczekają się swojego debiutu. Wiemy, że jest wielu chętnych na grę w obu wspomnianych kategoriach. Choć kalendarz na Deblową i Mikstową PLT wraz z regulaminem poznamy dopiero za około dwa tygodnie, tak już teraz możemy zdradzić szczegóły całego przedsięwzięcia. 

DOŁĄCZ: DO GRY W POLSKIEJ LIDZE TENISA. TURNIEJE NA RÓŻNYCH POZIOMACH UMIEJĘTNOŚCI

Uczestnicy będą mogli zarówno zgłosić się do turniejów parowo, jak i dobrać losowo przeciwnika. Oczywiście wszystko odbywać się będzie przez naszą stronę www.polskaligatenisa.pl. Najistotniejszym faktem jest to, że w jednej pare nie będzie mogło występować dwóch graczy z przeszłością zawodniczą. To w teorii ma uniemożliwić tworzenia mocarnych par. Chodzi o to aby każda zgłoszona do turnieju para miała możliwość pogrania i dobrej zabawy.  

Warto jednak aby osoby, które zamierzają dołączyć do gry w Deblowej i Mikstowej PLT już teraz AKTYWOWAŁY CAŁOROCZNĄ LICENCJĘ. Dziś to tylko 99 złotych na cały sezon na wszystkie kategorie, zarówno na gry singlowe jak i na grę podwójną. W czerwcu jej koszt nieznacznie wzrośnie. 
A jak będą przebiegać same turnieje? Tu nic się nie zmienia. We wszystkich zawodach będzie obowiązywała tzw. Formuła PLT 2019. Mecze toczyć się będą do dwóch wygranych setów, ale do czterech gemów, bez przewag w gemach. Oczywiście rozgrywki będą podzielone na fazę grupową i pucharową, aby zagwarantować uczestnikom jak najwięcej gry, a jedna porażka nie przekreślała szans na wygranie całego turnieju. 

Języczkiem u wagi są oczywiście Rankingi. Będą obowiązywać dwa. Wybierzemy zarówno najlepszego deblistę (każdy uczestnik turniejów deblowych będzie pracował na siebie) jak i najlepszą parę (punkty danej pary będą się sumować do oddzielnego rankingu przez cały sezon). 
Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pierwsze turnieje Deblowej i Mikstowej PLT.

Zapisy wystartują już w końcówce maja!


W Polskiej Lidze Tenisa zarejestrowanych jest już prawie 11 tysięcy tenisistów rekreacyjnych. Turnieje odbywają się na różnym poziomie umiejętności na terenie całego kraju. Kategorie: I i II liga, 45+, PLT Kobiet oraz Puchar PLT. Zapisy na wybrane rozgrywki tylko na stronie polskaligatenisa.pl

Więcej o turniejach przeczytasz m.in. w grupie – Z kortu – informacje tenisowe


forbet baner