Will Smith z Oscarem za główną rolę w filmie „King Richard: Zwycięska rodzina”

Oscary (grafika Wydawnictwo Replika)

W nocy z 27 na 28 marca 2022 roku w Dolby Theatre, w Hollywood  odbyła się 94. gala rozdania Oscarów. Statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego zdobył Will Smith, który wcielił się w rolę Richarda Williamsa ojca Venus i Sereny, jednych z najbardziej utytułowanych tenisistek na świecie. Przed otrzymaniem nagrody, aktor z forhendu spoliczkował komika prowadzącego galę Chrisa Rocka, ponieważ ten niezbyt elegancko zażartował sobie z fryzury Pani Smith.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Richard Williams wraz z Bartem Davisem są współautorami książki „Zwycięska rodzina. Venus, Serena i droga do sukcesu”. Jest to historia ojca, który jeszcze przed narodzeniem swoich córek – Venus i Sereny – przygotował dla nich odważny plan na życie, który realizowany systematycznie i konsekwentnie, zaowocował jednym z największych sukcesów w historii zawodowego tenisa.

„Zwycięska rodzina” to fascynujące i szczegółowe wspomnienia Richarda Williamsa: biznesmena, trenera tenisa, a przede wszystkim ojca. Jak udało mu się pogodzić rolę trenera z rolą ojca, skąd się wzięła jego odkrywcza wizja i w jaki sposób ją realizował – tego przez długi czas nie wyjawiał. Dopiero na kartach tej inspirującej książki przedstawił historię sukcesu, swojego i córek, osiągniętego dzięki walce, determinacji, ciężkiej pracy i rodzinie. Williams w ujmujący sposób opisuje życie rodzinne oparte na najważniejszych dla niego zasadach: odwadze, pewności siebie, poświęceniu, wierze, a przede wszystkim – miłości. Od najmłodszych lat zmuszony był walczyć z przeciwnościami losu, stworzył kochającą się rodzinę i wychował dwie wspaniałe gwiazdy tenisa.

Moje dzieci trenować zaczęły wcześnie, nie tylko na kortach tenisowych. Zabierałem je ze sobą do pracy, żeby już od najmłodszych lat uczyły się, jak ważne jest planowanie, odpowiedzialność i pracowitość”.

– Richard Williams

Książkę można nabyć m.in. TUTAJ czyli w Wydawnictwie Replika.


Wszystkie mecze tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 2350 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 100 PLN oraz 14 dni gry bez podatku!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie sport_900x300.gif

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.