Pierwszy mecz Świątek na Wimbledonie za nami! Polka ograła kwalifikantkę

Iga Świątek - Jana Fett - Wimbledon 2022
Iga Świątek (fot. Peter Menzel / flickr.com)

6:0, 6:3 takim rezultatem Iga Świątek otworzyła swoją drogę na tegorocznym Wimbledonie. Polka ograła Janę Fett w godzinę i kwadrans.

Choć nasza reprezentantka w pierwszym secie nie oddała rywalce nawet gema to można było odczuć, że nie grała jeszcze na trawie w tym sezonie.

Pomimo szarpanego meczu to Świątek była lepsza w decydujących momentach. Rywalce nie pomagało podanie: pięć podwójnych błędów i zaledwie trzy z 16 wygranych piłek po drugim serwisie zaowocowały trzema przełamaniami na korzyść Polki.

W drugiej partii nieoczekiwanie Chorwatka wygrała gema przy serwisie turniejowej „jedynki”. Fett prowadziła już 3:1, 0:40, ale nie wykorzystała żadnej z pięciu szans na podwójne przełamanie.

Od tego momentu to nasza zawodniczka przejęła inicjatywę, której nie oddała już do końca. Wygrała pięć kolejnych gemów z rzędu i awansowała do drugiej rundy.

W niej zmierzy się z lucky looserką, Lesley Pattinamą Kerkhove. Holenderka dziś w trzech setach rozprawiła się