WTA 125 Polish Open – 4 Polki i Sabine Lisicki w eliminacjach

Oficjalny plakat Polish Open 2023
Oficjalny plakat Polish Open 2023

Cztery polskie tenisistki: Katarzyna Kawa (PZT Team), Urszula Radwańska oraz posiadaczki „dzikich kart” Stefania Rogozińska-Dzik i Gina Feistel wystartują w dwurundowych eliminacjach do turnieju WTA 125 Polish Open w Kozerkach (7-12 sierpnia).

Osiem meczów pierwszej rundy kwalifikacji do imprezy rozgrywanej na twardych kortach typu Laykold w ośrodku szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego koło Grodziska Mazowieckiego zaplanowano na niedzielę.

Na korcie centralnym rywalizację rozpoczną już o godzinie 11.00 Brytyjka Maia Lumsden i Niemka Sabine Lisicki (nr 7.), była czwarta tenisistka świata i finalistka Wimbledonu 2013 (w półfinale wtedy wyeliminowała Agnieszkę Radwańska). Po nich do gry wyjdą rozstawiona w eliminacjach z numerem 3. Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) i Niemka Yana Morderger.

Natomiast w trzecim meczu wyznaczonym na tej arenie obejrzeć będzie można pojedynek Polek – Urszuli Radwańskiej (WKT Mera Warszawa) z posiadaczką “dzikiej karty” przyznanej przez PZT – Giną Feistel (WKS Grunwald Poznań). 

Czwartą polską tenisistką startującą w kwalifikacjach jest Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom), a jej rywalką w trzecim meczu na korcie nr 12. będzie Czeszka Gabriela Knutson (nr 2.). Awans do głównej drabinki dają dwa wygrane mecze.

W tegorocznym Polish Open zobaczymy w singlu cztery Polki, wszystkie występujące z “dzikimi kartami”. Będą to trzy zawodniczki PZT Team: Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa), Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Martyna Kubka (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), a także Olivia Lincer (WKS Grunwald Poznań).     

Wstęp na korty na gry eliminacyjne oraz od poniedziałku do czwartku jest bezpłatny. Natomiast bilety na dwa ostatnie dni turnieju (półfinały i finały) można nabywać pod adresem: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/wta-polish-open

Schedule – Sunday, Aug 6

CENTER COURT starts at 11:00 AM

M. Lumsden (GBR) vs [7] S. Lisicki (GER)

[3] K. Kawa (POL) vs Y. Morderger (GER)

[WC] G. Feistel (POL) vs [8] U. Radwanska (POL)

COURT 12 starts at 11:00 AM

T. Morderger (GER) vs [5] A. Siskova (CZE)

[1] N. Noha Akugue (GER) vs F. Christie (GBR)

[2] G. Knutson (CZE) vs [WC] S. Rogozinska Dzik (POL)

COURT 13 starts at 11:00 AM

[4] N. Bains (GBR) vs S. Sekulic (GER)

L. Kumkhum (THA) vs [6] P. Plipuech (THA)

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!