LOTTO PZT Polish Tour: Polki rywalizują w Rokitki Park Open

Rokitki Park Open
Rokitki Park Open (fot. Marta Kurzacz / GAT Gdańsk)

Pięć Polek zagra w imprezie ITF W35 Rokitki Park Open rozgrywanej na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej w ramach cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. Jutro o miejsce w głównej drabince powalczą w decydującej rundzie eliminacji: Stefania Rogozińska-Dzik, Marcelina Podlińska i Oliwia Szymczuch.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Gry eliminacyjne wystartują o godz. 9.30, a w nich Dzik-Rogozińska spotka się z Kristiną Dmitruk, Podlińska z Marokanką Jasmine Kabbay, a Szymczuch z Egipcjanką Sandrą Samir.

Natomiast od godziny 12.30 zaplanowane są pierwsze mecze głównego. We wtorek w singlu zagra tylko jedna Polka – Anna Hertel, która otrzymała od Gdańskiej Akademii Tenisowej „dziką kartę”. Jej rywalką będzie Australijka Petra Hule.

Pozostałe cztery reprezentantki wkroczą do akcji dopiero w środę. Weronika Falkowska zagra wtedy z Rumunką Ericą Fetecau, a posiadaczki „dzikich kart”: Gina Feistel z rozstawioną z numerem czwartym Szwajcarką Yleną In-Albon, a Weronika Ewald i Daria Kuczer poznają swoje przeciwniczki dopiero jutro po południu po dolosowaniu zwyciężczyń kwalifikacji.

Falkowska w ostatniej chwili weszła do głównej drabinki w singlu na podstawie rankingu, natomiast w deblu wystąpi z Czeszką Anetą Kucmovą. Jako najwyżej rozstawione mają na otwarcie „wolny los”. W ćwierćfinale spotkają się ze zwyciężczyniami pojedynku Hanny Jankowskiej i Leticia Matuszewski z polsko-francuskim duetem Kuczer i Alice Tubello.

W drugiej rundzie, po walkowerze otrzymanym od rywalek, są też już Oriana Gniewkowska i Ada Piestrzyńska. Natomiast w pierwszej wystąpią: polskie pary Daria Górska i Marcelina Podlińska oraz Ewald i Martyna Mackiewicz, a także Polki z zagranicznymi partnerkami: Hanna Koprowska i Aliaksandra Skapets oraz Rozalia Gruszczyńska z Ukrainką Anastasiją Firman.

Wyniki: https://www.itftennis.com/en/tournament/w35-gdansk/pol/2024/w-itf-pol-2024-001/draws-and-results/

Partnerem Tytularnym cyklu, składającego się z 14 imprez ITF (6 damskich i 8 męskich) jest LOTTO, a Partnerami Głównymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

betclic - TBD
Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.