Iga Świątek wraca do gry! Wystąpi w turnieju pokazowym w Montreux
Iga Świątek (fot. Peter Menzel)

Iga Świątek wraca do gry! Wystąpi w turnieju pokazowym w Montreux

Za równy miesiąc – 3 sierpnia oficjalnie wracają rozgrywki WTA. Pierwszy turniej rozpocznie się w Palermo, stąd większość tenisistek decyduje się grać w turniejach pokazowych, by utrzymać rytm meczowy. Na taki sam ruch zdecydowała się Iga Świątek. 

Jak przystało na pokazówki, każdy turniej ma swoje zasady. W Montreux tenisistki zostaną podzielone na dwie, czteroosobowe grupy. Z każdej grupy do półfinału awansują po dwie zawodniczki. Za wygranie turnieju przewidziana jest nagroda 25 tys. euro. W Montreux organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo i reżim sanitarny, stąd na trybunach nie będzie kibiców

Iga Świątek trafiła do grupy czarnej, w której zagra z trzema Szwajcarkami: Jil Teichmann, Leonie Küng i Conny Perrin. W drugiej grupie zagrają: Elina Svitolina, Stefanie Vögele, Viktorija Golubić oraz Simona Waltert. Najwyżej rozstawioną zawodniczką jest Ukrainka, Elina Svitolina, która znajduje się na 5. miejscu w rankingu WTA. Iga to zawodniczka, z drugim najwyższym rankingiem w imprezie (49 WTA). 

Wszystkie mecze możesz obstawiać wyłącznie w STS. Jeśli jeszcze nie masz konta, to zarejestruj się z linku poniżej, dzięki czemu dostaniesz specjalny bonus25 zł do wykorzystania bez depozytu lub bonus powitalny nawet do 1200 zł.

Plan gier, wraz z kursami, na dzisiejszy dzień: 

GodzinaMeczKursKurs
14:00Elina Svitolina – Simona Waltert1.154.75
14:00Stefanie Vögele – Viktorija Golubić1.602.25
15:30Iga Świątek Conny Perrin1.144.80
17:00Jil Teichmann – Leonie Küng1.402.75
18:30Viktorija Golubić – Simona Waltert1.502.50
18:30Elina Svitolina – Stefanie Vögele1.253.75

Na swoim koncie na Instagramie, Iga Świątek pochwaliła się pięknymi warunkami do treningu i nie ukrywa radości, że wróciła do Montreux. Polka w 2018 roku wygrała turniej ITF rangi 60k właśnie w tym mieście.

Close Menu