21-0? Rafael Nadal zagra o czwarty tytuł w sezonie! Finał Indian Wells [ANALIZA]

Rafael Nadal - US Open
Rafael Nadal (Shinya Suzuki / flickr.com)

Finał Indian Wells, który może nie przyprawia o dreszcze, bo ma wyraźnego faworyta, ale na pewno będzie wielką frajdą dla publiczności, która ma w nim swojego reprezentanta. Amerykanin będzie chciał przerwać fantastyczną passę Hiszpana, lecz trudno uwierzyć, że to dziś nastąpi. Zapraszam na kilka zdań analizy.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Rafael Nadal vs. Taylor Fritz

Wszystko wskazuje na to, że Rafael Nadal zainkasuje już czwarty tytuł w sezonie 2022, a jego bilans zostanie wyśrubowany do niebotycznego 21 zwycięstw i 0 porażek. W wieku niespełna 36-lat zaliczać najlepszą passę w karierze? Wielki szacunek, a przecież wszystkie turnieje rozegrał na nawierzchni twardej, a dopiero przed nim to co teoretycznie najlepsze czyli sezon na europejskiej mączce. Strach pomyśleć, co tam będzie się działo. Jeśli miałbym szukać szans Taylora Fritza to jest kilka takich aspektów. Po pierwsze panowie już grali ze sobą jakiś czas temu w podobnych warunkach i Amerykanin mocno się postawił, choć nie urwał nawet seta. To na pewno cenne dla niego doświadczenie i raczej nie powinien wystraszyć się legendarnego Hiszpana. Po drugie jego siłą może być publika, która zrobi wszystko by ich reprezentant narobił jak największych kłopotów najlepszemu zawodnikowi ostatnich miesięcy. Po trzecie musi funkcjonować serwis, a dokładnie pierwsze podanie. Jeśli % trafionych podań będzie wysoki to liczba asów i wygrywający serwisów może sprawić, że jego łupem padnie kilka gemów, bez ogromnego wysiłku. Po czwarte Nadal w ostatnim meczu brał przerwę medyczną, choć są głosy, że mogła być tylko sztuczką taktyczną. Jednak faktem jest, że Hiszpan ma swoje problemy zdrowotne i z tego powodu odpuścił start w Miami. Rafa narzeka na ciągły ból w stopie i po Indian Wells nieco odpocznie, a później zacznie przygotowania do sezonu na cegle. Oczywiście nie życzymy Nadalowi kontuzji w finale, ale już nie raz bywało, że zawodnik z Majorki odpuszczał ostatnie fazy turniejów (najczęściej poprzez walkower) ze względu na mikro urazy i inne problemy natury zdrowotnej. Jest to okoliczność, która ma małą szansę wystąpienia, ale to Fritz jest w najlepszym wieku do osiągania znakomitych wyników, a Rafie coraz częściej mogą przydarzać się słabsze występy, choć tych w tym roku w zasadzie ich nie ma. Jednak trzeba pamiętać, że już Kordą mógł i w zasadzie powinien przegrać (przegrywał 2-5 w trzecim secie), a do tego miał spore problemy z Opelką, Kyrgiosem i wczoraj z Alcarazem. Organizm na pewno poczuł ten wysiłek i przerwa będzie wskazana. Taylor Fritz nie ma (ostatnio) problemów natury zdrowotnej, a jego powrót po operacji kolana był wręcz nieprawdopodobny. Minęło zaledwie kilka tygodni, a Amerykanin już wygrywał mecze w głównym cyklu, a dziś już praktycznie nikt o tym nie pamięta.

Z racji, że kursy na Hiszpana są bardzo niskie to nie warto iść w tym kierunku (brak value), a polecam poszukać ciekawych zakładów z oferty specjalnej, która jest bardzo bogata i zawiera wiele opcji na asy, podwójne błędy, % trafień serwisu, przełamania i kilka innych. Osobiście spróbuję pójść w przełamania. Pomóc w tym by mógł wiatr, który wczoraj wręcz szalał, lecz dziś prognozy są znacznie lepsze. Podmuchy nie będą zbyt duże, choć to w każdej chwili może się zmienić. Myślę, że nie będzie to mecz z małą liczbą przełamań, a Hiszpan już pokazał w tym turnieju, że może tracić serwis praktycznie z każdym. Jeśli Fritz wyjdzie na mecz ofensywnie nastawiony i bez strachu, a jego ręka będzie “luźna” na returnie to myślę, że zobaczymy przełamania z jednej jak i drugiej strony, choć czuję, że to raczej Hiszpan będzie częściej przełamywał rywala. Mecz raczej do oglądania, a nie obstawiania, ale dla większych emocji można spróbować.

Typ: powyżej 3,5 przełamań
Kurs: 1,6 (forBET)

Warto dodać, iż forBET na spotkania Nadal vs. Fritz oraz Świątek vs. Sakkari wystawił kursy bez marży (0%) zgodnie ze stałą promocją (szczegóły TUTAJ), więc praktycznie po najwyższych kursach na rynku! Zachęcamy do sprawdzenia także oferty specjalnej, która jest już dostępna lub niebawem się ukaże.


Ponadto na naszej stronie zawsze możesz znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna). Oprócz tego działamy także na telegramie, gdzie was serdecznie zapraszamy – TUTAJ.


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.