Djokovic po raz czwarty. Hurkacz bez szans w starciu z liderem ATP.

Caja Magica (fot. Kadellar/ Wikipedia)

Hubert Hurkacz kolejny raz uległ Novakovi Djokoviciowi. Tym razem Polak przegrał 3:6, 4:6.

Lider światowych rankingów nie pozostawił Hurkaczowi złudzeń, Serb był lepszy w obu setach musząc bronić się przed przełamaniem ani razu.

Wrocławianin był przełamywany na początku obu gemów, a w dziewiątym gemie drugiego seta obronił nawet dwie piłki meczowe przy swoim serwisie. Djokovic na zagrywce był jednak nieomylny i łatwo wygrał swoje podanie.

Polak wyrównał swój najlepszy wynik na kortach ziemnych. Wcześniej, również w ćwierćfinale zakończył swój udział w turnieju w Monte Carlo

W kolejnej rundzie Djokovic zagra ze zwycięzcą hitowego pojedynku Rafy Nadala z Carlosem Alcarazem.

Hurkacz w przyszłym tygodniu rozpocznie zmagania w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie