Gabriela Ruse ograła Shelby Rogers w trzech setach 4-6, 6-1, 6-4 i w następnej rundzie zagra z obrończynią tytułu, Igą Świątek.
Rumunka jeszcze dziś rano miała w Rzymie w ogóle nie grać. Dwa dni temu skreczowała w finale kwalifikacji z Lauren Davis, ale z powodu wycofania Alison Riske weszła do pierwszej rundy jako lucky looser.
Rumunka nie była faworytką, przegrała pierwszego seta i wydawało się, że szybko pożegna się z turniejem, ale gładko pokonała Rogers w drugim secie 6-1, doprowadzając do trzeciego seta.
W decydującej partii Rumunka już w pierwszym gemie przełamała rywalkę i pomimo że Amerykanka odrobiła stratę to błyskawicznie straciła serwis.
Ruse dowiozła prowadzenie do końca i awansowała do drugiej rundy. Tam czeka ją drugie w karierze starcie ze Świątek. Pierwszy raz panie mierzyły się ze sobą w 2018 roku, w szwajcarskim Montreux. Wtedy w trzech setach lepsza okazała się Polka, która później zwyciężyła w turnieju.
!REJESTRACJA!
Kod: TBD
Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!


![Typy i analiza spotkań I rundy Roland Garros 2026 [ANALIZA] Analiza typy - Roland Garros](https://www.tenisbydawid.pl/wp-content/uploads/2025/12/Analiza-i-typy-Roland-Garros-300x300.jpg)


