Ruse rywalką Świątek w drugiej rundzie. Rumunka ograła podopieczną Sierzputowskiego.

Gabriela Ruse (fot. Peter Menzel/ Wikipedia)

Gabriela Ruse ograła Shelby Rogers w trzech setach 4-6, 6-1, 6-4 i w następnej rundzie zagra z obrończynią tytułu, Igą Świątek.

Rumunka jeszcze dziś rano miała w Rzymie w ogóle nie grać. Dwa dni temu skreczowała w finale kwalifikacji z Lauren Davis, ale z powodu wycofania Alison Riske weszła do pierwszej rundy jako lucky looser.

Rumunka nie była faworytką, przegrała pierwszego seta i wydawało się, że szybko pożegna się z turniejem, ale gładko pokonała Rogers w drugim secie 6-1, doprowadzając do trzeciego seta.

W decydującej partii Rumunka już w pierwszym gemie przełamała rywalkę i pomimo że Amerykanka odrobiła stratę to błyskawicznie straciła serwis.

Ruse dowiozła prowadzenie do końca i awansowała do drugiej rundy. Tam czeka ją drugie w karierze starcie ze Świątek. Pierwszy raz panie mierzyły się ze sobą w 2018 roku, w szwajcarskim Montreux. Wtedy w trzech setach lepsza okazała się Polka, która później zwyciężyła w turnieju.