Analiza na 02.06.21

Analiza - typy bukmacherskie

Roland Garros
Alejandro Davidovich Fokina vs Botic Van De Zandschulp

Nie wiem kiedy upłynęła nam I runda zmagań i już sprawnie przechodzimy do kolejnej. Zagrają w niej tenisiści, którzy średnio kojarzą się naszemu numerowi jeden, gdyż Hubert Hurkacz ostatnio przegrywał z obydwoma, a z Holendrem przed dwoma dniami, właśnie tutaj – w Paryżu. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Hiszpan, a jak ja widzę te spotkanie, postaram się opisać w kilku akapitach.

Sprawdź pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550 od Betclic

Alejandro Davidovich Fokina w ostatnich miesiącach zaliczył spory progres. Już poprzedni sezon był dla niego udany, lecz w obecnym wygląda jeszcze solidniej i dojrzalej. Wcześniej kojarzył mi się głównie z graczem o profilu showmana, z ogromnym potencjałem, ale bez “głowy” na coś więcej niż wygrywanie w małych turniejach lub pojedynczych spotkań. Co prawda triumfów na koncie jeszcze nie posiada, ale na szlemach gra coraz lepiej i ograł już kilku bardzo dobrych graczy, szczególnie na cegle. W tym sezonie wygrał m.in. z takimi zawodnikami jak Stefanos Tsitsipas, Matteo Berrettini, Roberto Bautista Agut czy Grigor Dimitrov. Bardzo dobre rezultaty osiągnął w turniejach rozgrywanych na cegle w Monte Carlo, Estoril i Rzymie. Gra Alejandro jest znacznie bardziej dojrzała i cierpliwa. Oczywiście trzeba dodać, że jest bardzo kreatywny oraz wszechstronny i jeśli gra swoje czyli bez kombinacji oraz nakładania dodatkowej presji, którą potrafi sobie uroić w niespodziewanych momentach, to może grać o bardzo wysokie cele. Ja niestety jeszcze nie ufam mu na tyle, by obierać kierunek, gdy jest faworytem, szczególnie zdecydowanym (wedle bukmacherów). Na koniec jedno zdanie o pojedynku z I rundy z weteranem Kukushkinem – mecz był zdecydowanie z serii tych do jednej bramki, choć mogliśmy oglądać spokojnie chociaż jeden tb. Końcówki setów należały zdecydowanie do Hiszpana i cały mecz wygrał bardzo pewnie.

Roland Garros 2021: Iga Świątek faworytką turnieju – czas na pierwszą obronę tytułu! [ZAPOWIEDŹ] – Tenis by Dawid

Botic Van De Zandschulp chyba sam do końca nie wie jak to się stało, że wrócił ze stanu 0-2 w setach z Hubertem Hurkaczem, w dodatku rozgrywając pierwszy mecz w karierze na pełnym dystansie (5 setów). Polscy kibice raczej nie są zdziwieni, bo podobna sytuacja już miała miejsce, a mowa ciała Huberta i poruszanie się po korcie od początku sezonu ziemnego pozostawiają sporo do życzenia. Dlatego Holender, gdy nie miał już nic do stracenia wszedł na nieco wyższy poziom, co przy słabej mentalności Hurkacza w zupełności wystarczyło. Mecz nie obfitował w genialne wymiany, a był po prostu przeciętny, typowy dla I rundy szlema. Zandschulp miał straszyć serwisem, ale nawet tego nie doświadczyliśmy i jak widać nie było też takiej potrzeby. Jakby lepiej funkcjonował ten element to Polak przegrałby ten mecz znacznie szybciej. Holendra na pewno trzeba pochwalić za cierpliwość i równy poziom na przestrzeni całego meczu. Wytrzymywał długie wymiany, będąc bardzo regularnym. Chciałbym jeszcze za coś pochwalić Botica, ale zwyczajnie nie ma za co. Holender wszedł do turnieju przez kwalifikacje, więc z kortami jest bardzo dobrze zapoznany i jest to w pewnym sensie jego przewaga. Obaj panowie zagrają o swój najlepszy wynik w karierze na Roland Garros.

Roland Garros 2021 bez podatku! [Noblebet] – Tenis by Dawid

Zapewne jak przeczytaliście tę analizę, a później spojrzeliście na propozycję typu to stwierdziliście, że coś tu nie gra, bo przecież większość argumentów jest po stronie gładkiej wygranej Hiszpana. Jednak jak już wspomniałem nie ufam zawodnikom, o niestabilnej mentalności, którzy występują w roli zdecydowanego faworyta, więc po cichu liczę na małe problemy Hiszpana, które będą równać się z większą liczbą gemów (niż 18). Czysto tenisowo zdecydowaną przewagę będzie mieć Fokina i chciałbym zobaczyć, że porażka Hurkacza nie była tylko dziełem słabego przygotowania, ale też zasługą rywala. Holender nie ma nic do stracenia i przy luźniej ręce może powalczyć o wygranie minimum seta.

Typ: Alejandro Davidovich Fokina powyżej 18,5 gema
Kurs: 1,5 (Etoto)


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Etoto działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet udzielonego przez Ministra Finansów w drodze decyzji z dnia 28 listopada 2014 roku o numerze AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 (przedłużonego decyzją z dnia 29 września 2020 roku o numerze PS4.6831.2.2020). Pamiętaj, że udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem.