Analiza na 04.09.20

Analiza - typy bukmacherskie

US Open 2020
Pablo Carreno Busta vs Ricardas Berankis

Jesteśmy już w III rundzie wielkoszlemowego US Open i przy okazji będziemy świadkami rewanżu za mecz z ubiegłorocznej edycji. Pewnie mało kto pamięta jak Pablo Carreno Busta ograł w czterech setach Ricardasa Berankisa – była to druga runda, a mecz przeszedł bez echa i nie ma co się dziwić. Czy dziś będzie podobnie? Otóż niekoniecznie.

Litwin po wznowieniu sezonu prezentuje bardzo solidny tenis, a mam tutaj na myśli turniej sprzed tygodnia na tych samych kortach, gdzie przebijał się przez kwalifikacje ogrywając kolejno Alejandro Davidovicha Fokinę, Yusatakę Uchiyamę oraz Tommiego Paula. Zatrzymał się dopiero na późniejszym triumfatorze Novaku Djokoviciu, a sam mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wygraną faworyta 7:6, 6:4. W tegorocznym US Open zaliczył dwa czterosetowe pojedynki ogrywając kolejno Federico Gaio oraz Steve Johnsona i właśnie styl tego ostatniego zwycięstwa napawa optymizmem. Oczywiście mecz z Hiszpanem będzie znacznie cięższy i to Busta jest bitym faworytem ekspertów, ale z racji, że lubię szukać niespodzianek w underdogach to Litwina bym nie skreślał. Oczywiście zaskoczy mnie jego wygrana w tym meczu, ale też będę niemiło zaskoczony jak przegra gładko do zera. Berankis na serwisie nie ma za bardzo czym postraszyć, bo jest dość niskim graczem, ale od czasu do czasu potrafi zaserwować nawet kilkanaście asów. Pod tym względem jednak nie będzie miał przewagi nad wyższym i lepiej serwującym Bustą, choć serwis nie będzie w tym pojedynku kluczem, a raczej wymiany i dyspozycja dnia. Hiszpan praktycznie w żadnym elemencie nie jest gorszy od Litwina, ale z racji, że formę na ten okres przygotował bardzo solidną to warto w niego wierzyć. Busta przed tygodniem zatrzymał się na II rundzie, przegrywając z Karenem Khachanovem, a podczas US Open ograł po pięciu setach wspomnianego wyżej Uchiyamę (Berankis też miał z nim spore problemy tydzień temu) oraz Mitchella Kruegera (mecz bez historii).

Podsumowując Pablo Carreno Busta jest zasłużonym faworytem bukmacherów, gdyż w żadnym elemencie nie może czuć się gorszy od swojego rywala, lecz Litwin w ostatnich dwóch tygodniach gra najlepszy tenis w karierze lub przynajmniej od kilku lat i ma prawo myśleć o rewanżu za przegrany pojedynek sprzed roku. Na pewno Litwin będzie musiał liczyć na lepszy dzień pod względem wymian z głębi kortu, które będą kluczem.

Typ: Berankis +2,5 seta (ha)
Kurs: 1,52

Jennifer Brady vs Caroline Garcia
Typ bez analizy: powyżej 8,5 asów serwisowych
Kurs: 1,72 (Betclic)

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


! Zarejestruj się w eWinner !

Skorzystaj z kodu rejestracyjnego: TBD który uprawnia do zakładu bez żadnego ryzyka do 155 PLN!

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.

Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.