Analiza na 08.06.21

Analiza - typy bukmacherskie

Roland Garros
Alexander Zverev vs Alejandro Davidovich Fokina

Niezwykle ciekawe spotkanie ćwierćfinałowe, choć bukmacherzy wcale tak nie twierdzą i wskazują wyraźnego faworyta w postaci Alexandra Zvereva. Niemiec zagra o swój życiowy wynik w Paryżu, gdyż już dwa razy nie przebrnął tej fazy. Dla Alejandro Davidovicha Fokiny jest to debiut na tym etapie i rzecz jasna nie chce na tym przestać. Jak widzę szanse obu graczy? Zapraszam na analizę.

Sprawdź pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550 [Betclic]

Alexander Zverev nie byłby sobą, gdyby nie miał po drodze sporych problemów, szczególnie w początkowej fazie turnieju. Już w I rundzie przegrywał 0-2 ze swoim rodakiem – Oscarem Otte, lecz ten nie podołał fizycznie. W drugiej rundzie nie małych problemów przysporzył mu Roman Safiullin, lecz tym razem obyło się bez straty setów. Teoretycznie najtrudniejsi rywale czekali w III i IV rundzie turnieju, bo Laslo Djere i Kei Nishikori, lecz paradoksalnie były to najłatwiejsze mecze dla Saszy. Obaj zagrali poniżej oczekiwań, szczególnie Japończyk, więc Niemiec bez większego wysiłku znalazł się w ćwierćfinale. Nie ma w tym dużej zasługi Niemca, ale swoje zrobił i z meczu na mecz wygląda coraz pewniej. Na pewno drabinka sprzyjała, a z przebiegu turnieju wygląda na to, że dziś spotka go najtrudniejszy test, bo na jego drodze stanie nieprzewidywalny Hiszpan. Niemca trzeba pochwalić za solidne podanie, grę przy siatce i z końcowej linii, lecz nietrudno było dobrze grać, jeśli po drugiej stronie siatki rywale walczyli sami ze sobą (vide III i IV runda). Drugie podanie to dalej spora szansa dla rywali i tutaj upatrywałbym luki u Niemca.

Sprawdź pierwszy zakład bez żadnego ryzyka do 110 PLN z kodem TBD [eWinner]

Alejandro Davidovich Fokina to rewelacja French Open, choć już zdążył pokazać się wielkoszlemowej publiczności – w innej części świata. Hiszpan zdecydowanie preferuje nawierzchnie ziemną, więc ten szlem ma dla niego bardzo duże znaczenie. Fokina ma za sobą kilka znakomitych spotkań i przy okazji bardzo długich, co jest niekoniecznie dobrą informacją. Jednak o aspekt kondycyjny zbytnio bym się nie martwił, bo Zverev raczej nie katuje rywali bardzo długimi wymianami, a sam Hiszpan jest znakomicie przygotowany fizycznie. Fokina na początek turnieju zaliczył spacerek z weteranem – Mikhailem Kukushkinem. Mecz II rundy wyglądał podobnie do końcówki trzeciego seta, gdyż Alejandro nieco się przespał i z niczego, bardzo szybko stracił dwa sety z Boticem Van De Zandschulpem, który rundę wcześniej ograł Huberta Hurkacza, także w pięciu setach. Trzecia runda to piękny bój z Casperem Ruudem, który śmiało można wrzucić do TOP 5 meczów turnieju. Tam było wręcz wszystko i po dramatycznych pięciu setach górą okazał się zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego. W IV rundzie podobnie jak w III nie był faworytem i znów był bliski zamknięcia meczu w trzech setach, lecz ponownie stracił koncentrację i oglądaliśmy cztery sety. Jednak tylko na tyle było stać Federico Delbonisa. Oczywiście Alexander Zverev będzie dla niego najtrudniejszym sprawdzianem formy, ale podobny już zdał pokonując Norwega, który rozgrywa bardzo dobry sezon.

Czas na pierwszy turniej w sezonie na trawie – ATP 250 Stuttgart [ZAPOWIEDŹ] – Tenis by Dawid

Podsumowując moje dywagacje, nie jestem do końca przekonany jaki tenis zaprezentuje Alexander Zverev, gdyż ze słabszymi graczami nieco zawodził, mimo że wygrał, a z teoretycznie lepszymi nie miał możliwości się wykazać, gdyż Ci nie byli obecni na korcie (vide Nishikori). Z kolei Fokina zdał już kilka trudnych testów, choć tylko Ruud był rywalem mniej więcej na poziomie Niemca. Hiszpan pokazał bardzo dużo jakości w poprzednich meczach, szczególnie pod kątem gry kombinacyjnej, choć za często tracił koncentrację. W tym meczu nie będzie miejsca na chwilę kryzysu, bo znakomicie serwujący Zverev może już nie dać się dogonić po stracie serwisu. Największe nadzieje wiąże z drugim serwisem Niemca, po którym Hiszpan może wtrącić swoje “trzy grosze”. W wymianach także nie jest bez szans. Na koniec dodam, że mecz odbywać się będzie w sesji dziennej, więc piłka powinna latać nieco szybciej i odbijać się wyżej, co może być przewagą Saszy. Liczę na dość wyrównany mecz i być może set Fokiny, choć H2H wyraźnie wskazuje na Niemca (nigdy nie grali na mączce).

Typ: Alexander Zverev powyżej 18,5 gema
Kurs: 1,5

Propozycja ryzykowna: Alejandro Davidovich Fokina +2,5 seta (ha)
Kurs: 2,06

Kolejny konkurs znajdziecie na naszym FP – TUTAJ!


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.