Analiza na 09.06.21

Analiza - typy bukmacherskie

Roland Garros
Iga Świątek vs Maria Sakkari

French Open znów jest polskie i mam nadzieję, że tak pozostanie do przyszłej niedzieli. Iga rzecz jasna broni tytułu. Na dziś zdążyła już powtórzyć wynik deblowy z ostatniej edycji, kiedy doszła do półfinału z inną amerykańską zawodniczką, a teraz ma szansę ten wynik jeszcze poprawić. Dziś jednak skupimy się na meczu singlowym, która może dać Polce przepustkę do najlepszej czwórki turnieju. W moim mniemaniu może to być najtrudniejszy bój dla Igi i jeśli przejdzie Marię Sakkari to szanse na obronę tytułu mocno wzrosną.

Sprawdź pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550 [Betclic]

O Idze Świątek wiemy bardzo dużo, bo każdy z nas pewnie wnikliwie śledzi jej spotkania. Na ten moment to już jedenaście meczów bez straty seta na Roland Garros – niesamowita statystyka, choć nie wykluczam, że na dzisiejszej rywalce ten licznik się zatrzyma. Polka w pojedynkach singlowych wygląda bardzo dobrze. Największe wrażenie robi na mnie jej top spin oraz praca nóg. Na pochwałę zasługuje też strona mentalna Igi, po której nie widziałem jeszcze chwili kryzysu. W bardzo dobrym stylu wróciła z niekorzystnych rezultatów z Anett Kontaveit i Martą Kostyuk. Te mecze były dla naszej rodaczki najtrudniejsze w tej edycji, choć nie możemy powiedzieć, że miała jakiś kryzys i wszystkie mecze w pełni kontrolowała. Nieco gorzej radzi sobie w grze deblowej, lecz dzisiaj nie będę o tym rozważał. Ciężko szukać wad w grze Polki i tylko rywalka mająca tzw. dzień konia może ograć Raszyniankę.

Sprawdź pierwszy zakład bez żadnego ryzyka do 110 PLN z kodem TBD [eWinner]

Według mnie najgroźniejszą rywalką dla Igi w tym turnieju może być właśnie Maria Sakkari. Nawet w ewentualnym półfinale i finale Iga może mieć łatwiej niż właśnie teraz. Greczynka od dłuższego czasu gra o najwyższe cele, choć w wielkich szlemach nie grała jeszcze pierwszych skrzypiec. Charakteryzuje ją solidna gra w każdym elemencie gry oraz siła fizyczna. Z poważnych rywalek wyeliminowała Elise Mertens oraz Sofię Kenin. Tylko z Belgijką straciła seta i nie ma co się dziwić, bo Mertens wyglądała w Paryżu bardzo dobrze. Sakkari potrafi też postraszyć serwisem, który często ustawia jej akcje. Oczywiście miewa spore przestoje przy drugim podaniu, ale to bolączka większości zawodniczek, jak i zawodników. Doświadczenie Marii także powinno być jej minimalną przewagą.

Czas na pierwszy turniej w sezonie na trawie – ATP 250 Stuttgart [ZAPOWIEDŹ] – Tenis by Dawid

Podsumowując, ciężko doszukiwać się argumentów przeciwko Idze Świątek, a jej passa bez straty seta trwa już od jedenastu spotkań (w Paryżu). Jednak każda seria kiedyś się kończy, a dziś Polka zmierzy się po raz pierwszy w karierze z doświadczoną i silną Marią Sakkari. W mojej opinii będzie to najpoważniejszy test dla Polki w ostatnim czasie, który odpowie na kilka pytań. Ewentualne zwycięstwo może szeroko otworzyć furtkę do wielkiego finału i tym samym obrony tytułu. Mecz raczej rozstrzygnie się za linią końcową, choć pod kątem serwisu Greczynka jest w stanie zbudować sobie przewagę i ten element może być kluczowy dla losów meczu. Wysoki handicap gemowy w stronę underdoga wydaje się być realny. Na tym turnieju pokryła go tylko Marta Kostyuk.

Typ: Maria Sakkari +6 gemów (ha – azjan)
Kurs: 1,5 (etoto)

Z kolei osoby przekonane, że Iga Świątek wygra ten mecz pewnie, to mogą zagrać 2-0 dla Polki po kursie @5,0 w Betfan (oferta tylko dla nowych graczem z kodem TBD600).

Kolejny konkurs znajdziecie w naszej grupie – TUTAJ!


  • Wszystkie bonusy powitalne od naszych partnerów możesz sprawdzić TUTAJ!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 
Etoto działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet udzielonego przez Ministra Finansów w drodze decyzji z dnia 28 listopada 2014 roku o numerze AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 (przedłużonego decyzją z dnia 29 września 2020 roku o numerze PS4.6831.2.2020). Pamiętaj, że udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem.