Analiza na 09.07.21

Wimbledon
Hubert Hurkacz vs
Matteo Berrettini

To już dziś – prawdopodobnie najważniejszy mecz w historii polskiego, męskiego tenisa! Hubert Hurkacz zagra o finał najbardziej prestiżowego turnieju na świecie z Matteo Berrettinim, który według ekspertów jest faworytem tego spotkania. Bukmacher forBET wystawił nawet najwyższe kursy w Polsce na zwycięstwo Włocha, ale wolelibyśmy by taki scenariusz się nie ziścił. Zapraszam na kilka słów analizy.

Wimbledon i nie tylko bez podatku do końca piątku (09.07.)! – Tenis by Dawid

Hubert Hurkacz gra niewątpliwie najlepszy tenis w karierze, który porównać można do dyspozycji z tegorocznego Miami Open, po którym zresztą przyszedł kryzys, który także był jednym z większych w karierze Polaka – istna sinusoida, ale chyba wolimy skrajności niż wieczną przeciętność jak u wielu innych graczy. O grze Polaka wypowiadałem się szerzej w analizach dotyczących starć z Medvedevem i Federerem, więc odsyłam przy okazji was TUTAJ i TUTAJ. Dziś powinienem napisać jak wyglądał ostatni mecz, ze Szwajcarem, lecz mam wrażenie, że nie był on miarodajny i lepiej wracać do starcia choćby z Rosjaninem. Roger zagrał zwyczajnie słaby mecz i podejmował masę złych decyzji, a w kluczowych momentach Hurkacz grał znakomicie lub Federer miał zwyczajnie pecha (poślizgnięcie się pod siatką podczas kluczowej akcji tb). Szwajcar był bezsilny wobec własnej dyspozycji i znakomitej Polaka, któremu wychodziło praktycznie wszystko i niewymuszonych błędów popełnił bardzo mało. Ponadto strona bekhendowa Rogera okazała się kopalnią punktów dla Wrocławianina. Po prostu zabrakło sportowych argumentów. Hubert bardzo dobrze wygląda w wymianach, na serwisie i ciężko wskazać jego wady. Jednak ciężko będzie mu utrzymać tak wysoką formę serwisową i z doświadczenia wiem, że bardzo ciężko powtórzyć rezultat po wygranej z tak wielkim graczem w kolejnej rundzie. Ponadto nasz rodak pierwszy raz zagra z zawodnikiem uderzającym tak mocno i mającym wyraźnie zaznaczone argumenty jak serwis oraz forhend. Zarówno Federer jak i Medvedev grają lżej i nie byli póki co tak efektywni w obu elementach.

Tenis by Dawid łączy siły z czołową firmą bukmacherską! Specjalna oferta powitalna! – Tenis by Dawid

Matteo Berrettini jest stworzony do gry na trawie, ale dopiero w tym sezonie zadebiutował w półfinale Wimbledonu. W tym turnieju miał już swoje problemy, gdyż stracił seta z Guido Pellą czy też w ćwierćfinale z Felixem Augerem-Aliassime. W pozostałych meczach wygrywał bardzo łatwo, choć w dwóch ostatnich można zauważyć, że serwis nie był już tak efektywny i asów serwisowych było wyraźnie mniej. Dochodziło do większej liczby wymian, w których Włoch był jak najbardziej do ogrania, lecz Ivashce i Augerowi-Aliassime zabrakło jakości i zimnej głowy, by to wykorzystać. Jeśli dojdzie do takich szans to myślę, że Hubert może to zrobić, choć nie liczyłbym, że Berrettini będzie tak słabo grał z kontry jak Federer, gdyż Hubert dość często po ofensywnych zagraniach, wędrował szybko do siatki i Szwajcar zazwyczaj już go nie mijał. Włoch będzie zwyczajnie szybszy na nogach i Polak może się potocznie mówiąc “nadziać”. Niewątpliwie atutem Włocha jest też silna psychika i potrafi grać na równym poziomie przez cały mecz. Jeśli wróci jakość serwisu ze spotkań z Aljazem Bedene czy Bothiciem Van de Zandschulpem to myślę, że faworytem niestety nie będzie Polak.

Znamy termin i lokalizację Tenis by Dawid Cup VI! – Tenis by Dawid

Podsumowując, sprawa zwycięstwa według mnie jest jak najbardziej otwarta i mecz nie ma wyraźnego faworyta, choć bukmacherzy raczej wskazują Włocha. Jednak można zauważyć choćby po polskim rynku bukmacherskim, iż rozstrzał kursów jest dość spory. Lekką niewiadomą jest skuteczność serwisu Włocha, który w ostatnich meczach był już nieco słabszy niż w początkowych rundach, a w samych wymianach Hubert jak najbardziej może podjąć rękawice. Jednak jeśli serwis będzie funkcjonować bezbłędnie, a przecież tak bywa to Polak może mieć problem nawet z wygraniem seta. Liczę jednak, że Wrocławianin nawiąże walkę i pokaże co najmniej tę samą jakość, co w poprzednich spotkaniach. Historyczny wynik jest na wyciągnięcie ręki, ale warto ostudzić apetyty, gdyż Włoch jest w znakomitej formie, a trawa to jego ulubiona nawierzchnia, co z resztą widać po wynikach.

Jeśli ktoś zamierza pójść w kierunku faworyta to na ten moment forBET posiada najwyższy kurs na rynku.

Typ nr 1: powyżej 36,5 gemów (forBET)
Kurs: 1,57

Typ nr 2: Matteo Berrettini powyżej 12,5 asów serwisowych (forBET)
Kurs: 1,55


SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ OFERTĘ TENISOWĄ NA POLSKIM RYNKU I ODBIERZ BONUS POWITALNY O WARTOŚCI 2350 PLN, A W TYM M.IN. ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 100 PLN I 14 DNI GRY BEZ PODATKU PRZY UŻYCIU KODU TBD!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.