Analiza na 08.07.21

Analiza - typy bukmacherskie

Wimbledon
Karolina Pliskova
vs Aryna Sabalenka

Witamy w fazie półfinałowej, w której spotkają się zawodniczki, których gra kojarzona jest z szybkimi kortami i trawą. Aryna Sabalenka i Karolina Pliskova to zawodniczki doświadczone, których główną bronią jest serwis i nad tym elementem chciałbym pochylić się w niniejszej analizie.

Tenis by Dawid łączy siły z czołową firmą bukmacherską! Specjalna oferta powitalna! – Tenis by Dawid

Faworytką bukmacherów jest Białorusinka i to dość wyraźną, ale należy pamiętać, że na tym etapie wielkich turniejów większe doświadczenie posiada Czeszka, która do tej pory nie straciła tutaj nawet seta i na korcie spędziła mniej czasu. W mojej opinii kluczowa będzie dyspozycja dnia i wygra ta, która będzie skuteczniejsza na serwisie i popełni mniej błędów w najważniejszych momentach meczu. Nie uświadczymy tutaj bardzo długich wymian, a przeważnie akcje do dwóch lub trzech uderzeń. Obie są świadome, że serwis będzie odgrywał wiodącą rolę i raczej nie powinny zwalniać ręki przy okazji drugiego podania, gdyż będzie się to wiązać z potężnym returnem pod linię końcową. Te zawodniczki i tak zazwyczaj tego nie robią, ale dziś szczególnie powinny liczyć na silny i celny serwis.

Wimbledon i nie tylko bez podatku do końca piątku (09.07.)! – Tenis by Dawid

Jak już wspomniałem Czeszka nie straciła w tym turnieju jeszcze seta, ale dziś nikogo nie zdziwi jej porażka, tym bardziej, że nie uchodzi za faworytkę. Z kolei Białorusinka straciła sety już z Katie Boulter czy Eleną Rybakiną, więc także istnieje szansa na stratę kolejnej partii, gdyż rywalka najgroźniejsza jest właśnie na trawie, gdzie nie trzeba zbyt wiele biegać za piłką i szybko kończyć akcje. Typowania zwyciężczyni się tutaj nie podejmę, ponieważ jak wspomniałem kluczem będzie serwis i skuteczność przy brejk pointach czyli mówiąc prościej psychika, a obie potrafią mieć pod tym względem spore problemy. Myślę, że nie raz paniom zadrży ręka, gdyż jedna jak i druga zagra pierwszy raz o finał Wimbledonu. Obie znane są także z inkasowania sporej liczby asów, ale także podwójnych błędów. Czeszka popełniła ich póki co 26, a Białorusinka 22 czyli średnio ponad 5 na mecz w przypadku pierwszej i ponad 4 u drugiej.

10 największych błędów początkującego typera (subiektywnie) – Tenis by Dawid

Podsumowując, ciężko wskazać, która zawodniczka wygra ten mecz, gdyż Sabalenka gra bardzo dobry tenis, ale straciła sety już z gorszymi zawodniczkami jak Boulter, z kolei Pliskova nie straciła jeszcze seta, a w wielkich szlemach dochodziła już do półfinałów, więc ma nieco większe doświadczenie. Obie bazują na serwisie, przy czym zaliczają sporo asów oraz podwójnych błędów i właśnie na ten drugi element dzisiaj liczę. Myślę, że jest szansa, że obie zawodniczki pokryją „over”, lecz wstępnie wybieram Białorusinkę, na którą mamy linię 4,5 a na Czeszkę 5,5. Niewątpliwie przydatną okolicznością będzie długi mecz, gdyż przy pogromie jest bardzo mała szansa na pokrycie aż tak wysokiej linii błędów.

Typ: Aryna Sabalenka powyżej 4,5 podwójnych błędów serwisowych (forBET)
Kurs: 1,6

Zakłady specjalne od iforbet.pl

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ OFERTĘ TENISOWĄ NA POLSKIM RYNKU I ODBIERZ BONUS POWITALNY O WARTOŚCI 2350 PLN, A W TYM M.IN. ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 100 PLN I 14 DNI GRY BEZ PODATKU PRZY UŻYCIU KODU TBD!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.