Analiza na 10.02.21

Analiza - typy bukmacherskie

Australian Open
Alexander Bublik vs Dusan Lajovic

Poprzednie dwie analizy okazały się jak najbardziej trafne i dziś zaproszę Was już na II rundę Australian Open oraz całkiem inny typ propozycji. O czym opowiem poniżej.

Nie od wczoraj wiadomo jak ogromny potencjał ma Alexander Bublik. Wdarł się do touru niegdyś znakomitym występem w Moskwie. Wtedy nie był znany szerszej publiczności, ale po wspomnianym występie (osiągnął ćwierćfinał przy mocnej obsadzie) eksperci oraz kibice już za kilka lat widzieli go w ścisłym topie. Niestety tak się nie stało, choć nie można mówić, że zaprzepaścił swoją karierę. Prawdopodobnie aż tak bardzo mu nie zależy i jak sam mówi gra w tenisa głównie dla pieniędzy, a że jesteśmy na Wielkim Szlemie, w Melbourne to teoretycznie powinno mu zależeć i stąd też m.in. jest faworytem spotkania z Dusanem Lajoviciem. Kazach stylem gry przypomina Nicka Kyrgiosa i jakbym miał opisać go jednym słowem to powiedziałbym showman. Repertuar zagrań ma bardzo szeroki. Zaczynając od siłowych serwisów, poprzez skuteczne podania spod tzw. “pachy”, tweenery i kończąc na drop shotach. Potrafi wszystko, ale czasem przerasta go fantazja lub brakuje mu koncentracji. Na papierze ma wszystko by być na stałe w TOP 10, a w praktyce był co najwyżej w TOP 50 i nie wygrał jeszcze żadnego turnieju głównego cyklu (mimo trzech finałów). W pierwszej rundzie w Melbourne postawił wszystko na jedną kartę i o wyniku meczu zdecydował serwis. Posłał aż 41 asów i tylko 10 podwójnych błędów serwisowych. To nie jest nowość u Kazacha, który często preferuje takie rozgrywki serwując drugie podanie tak jak pierwsze. Ma to swoje odzwierciedlenie w liczbach – statystyki jak widać bywają imponujące. Mecz pierwszej rundy z Aljazem Bedene zamknął w czterech setach.

Rywalem Bublika będzie doświadczony Dusan Lajovic, który specjalizuje się w grze na kortach ziemnych, lecz na twardych wcale nie czuje się najgorzej. Wygrana w pierwszej rundzie z Serhiyem Stakhovskym była dla niego sporym przełamaniem i wielką ulgą, ponieważ nie wygrał meczu od września 2020, a na hard kortach nie triumfował od lutego. Także te zwycięstwo miało ogromne znaczenie, a dodatkowo zrobił to w pięciu setach, co niewątpliwie poprawi jego morale. Nie był to jednak żaden znakomity występ, a jedynie przeciętny ze sporymi przestojami, ale mam w pamięci choćby przedostatni jego mecz z Janem-Lennardem Struffem, z którym był blisko zwycięstwa i zagrał na bardzo przyzwoitym poziomie. Oczywiście repertuar zagrań ma znacznie mniejszy od najbliższego rywala, ale wydaje się nieco stabilniejszym mentalnie graczem. Na pewno stać go tutaj na urwanie minimum seta, choć w aktualnej formie serwisowej rywala będzie o to bardzo ciężko. Jednak Bublik nie jest typem gracza, który swoje mecze wygrywa gładko i miewa spore przestoje, szczególnie na serwisie.

Podsumowując zasłużonym faworytem bukmacherów jest Alexander Bublik, który w pierwszym meczu pokazał sporo jakości, szczególnie na podaniu, czym nie może poszczycić się Dusan Lajovic, który większość swoich punktów musi wypracować w wymianach i niewątpliwie w tych aspektach przewagę będzie mieć Kazach. Niewiadomą pozostaje kwestia podejścia mentalnego, gdyż od Serba mniej więcej wiemy czego się spodziewać, z kolei Bublik jest tykającą bombą. W każdej chwili może zrobić coś nieoczekiwanego, niekoniecznie w pozytywnym sensie. Po cichu liczę, że Serb jednak nawiąże walkę i jego ostatnia wygrana bardzo wzmocni go mentalnie, czego efektem będą minimum cztery sety. Taki układ zdarzeń niewątpliwie będzie korzystny dla poniższego rozstrzygnięcia czyli liczby asów Kazacha, który nie ma problemu z posyłaniem ich nawet z drugiego podania. Zasięg rąk Serba nie jest zbyt duży (zresztą podobny do poprzedniego rywala Bublika – Bedene), więc problemów z asami nie powinno być. Typ niewątpliwie uzależniony od scenariusza spotkania (liczby setów). Powodzenia!

Typ: Alexander Bublik powyżej 21,5 asów serwisowych (Betclic)
Kurs: 1,
6

  • Propozycja dostępna jest tylko u legalnego bukmachera Betclic, a rejestrując się TUTAJ i wpisując kod TBD550 otrzymasz na start zakład bez ryzyka do 550 PLN!
  • Z okazji Australian Open przygotowaliśmy garść promocji dla graczy – kliknij TUTAJ by poznać szczegóły!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.