Analiza na 24.09.20

Analiza - typy bukmacherskie

ATP Hamburg
Ugo Humbert vs Jiri Vesely

Spotkanie drugiej rundy turnieju ATP Tour 500 w Hamburgu, który rozgrywany jest na nawierzchni ziemnej. Przy okazji są to zawody poprzedzające ostatni turniej wielkiego szlema w tym roku czyli Roland Garros. Sezon ziemny tym razem jest wyjątkowo krótki, więc przed szlemem zostanie rozegranych dosłownie kilka turniejów, co powoduje dość mocną obsadę. W turnieju mamy zatem m.in. Stefanosa Tsitsipasa czy Roberto Bautistę Aguta, a rozstawiony z “jedynką” Daniil Medvedev odpadł już w pierwszej rundzie.

Nieprzypadkowo napisałem o Rosjaninie, gdyż został ograny przez Ugo Humberta, który rozegrał prawdopodobnie najlepsze spotkanie w swojej jeszcze dość krótkiej karierze. Francuzowi wychodziło bardzo dużo, szczególnie w wymianach, po których ręce składały się same do oklasków i czasem przecierałem oczy ze zdumienia. Daniil Medvedev zagrał całkiem dobre zawody i nie mógł znieść nerwowo jak Francuzowi wychodziły kolejne genialne uderzenia na które nie miał odpowiedzi, a przecież wiemy jak Rosjanin dobrze biega do trudnych piłek. Na trybunach siedziała mama Francuza, która chyba go tak napędziła, a po spotkaniu ładnie jej podziękował. Co ciekawe w podobnie wysokiej formie Francuz był także przed tegorocznym szlemem, a mianowicie przed Australian Open, kiedy to w Auckland wygrał cały turniej (nawierzchnia twarda), lecz już w samym Melbourne przypłacił za to porażką już w I rundzie.

Jiri Veselego znają praktycznie wszyscy fani tenisa, nawet ci niedzielni. Czech wielkiej kariery nie zrobił, choć kilka dobrych wyników na pewno warto odnotować. Doświadczenie posiada znacznie większe od rywala, ale jego kariera zmierza już się raczej znacząco nie rozwinie. Na pewno sporą przeszkodą były liczne kontuzje oraz poważne problemy zdrowotne, które mimo wszystko pozwoliły mu na długą grę w tenisa na wysokim poziomie. Pod kątem bukmacherskim jest trudnym graczem, z racji nieprzewidywalnej dyspozycji dnia (na ten moment zawodnik z pogranicza turniejów cyklu głównego i rangi challenger). W Hamburgu w I rundzie ograł jeszcze bardziej doświadczonego Gillesa Simona, lecz Francuz powoli zmierza do końca kariery i ostatnie sezony ma słabe, z wyjątkiem kilku pojedynczych wypadów. Ponadto Vesely przechodził kwalifikacje, w których spotkał się ze słabszymi rywalami i nie stracił nawet seta, co może trochę niepokoić, lecz żaden z nich nie dobił do poziomu Humberta. Francuzowi co prawda będzie arcytrudno zagrać jeszcze raz spotkanie na tak wysokim poziomie, ale nawet jeśli zagra na 70% jakości, co z Medvedevem to tutaj także wygra i awansuje do ćwierćfinału. Zawodnicy spotkali się ze sobą przed rokiem i wtedy lepszy był Czech, a mecz rozgrywany był na kortach twardych. Idę za ciosem, ponieważ w razie wygranej Humberta będę żałować, że nie spróbowałem, a jego pierwszy mecz był wręcz wybitny.

Typ: Ugo Humbert wygra
Kurs: 1,53

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Polski Bukmacher Sp z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów dnia 3 stycznia 2019 r. o numerze PS4.6831.28.2017

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.