Analiza na 30.05.21

Analiza - typy bukmacherskie

Roland Garros
Ana Konjuh vs
Aryna Sabalenka

Spotkanie pierwszej rundy wielkoszlemowego Roland Garros i to nie byle jakie, gdyż zmierzą się dwie bardzo znane zawodniczki, których kariery w ostatnim czasie podążały w przeciwnych kierunkach. Aryna Sabalenka z roku na rok czyni postępy i według niektórych ekspertów kwestią czasu jest kiedy zdobędzie tytuł Wielkiego Szlema. Z kolei Ana Konjuh na zawodowych kortach jest już nieco dłużej, lecz jej karierę przerwały kontuzje oraz tzw. łokieć tenisisty. Zdecydowaną faworytką tego meczu jest Białorusinka, lecz widzę jakieś szanse dla Chorwatki.

Sprawdź pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550 od Betclic

Na wstępie przyznam się, że daleko mi do bycia fanem talentu Aryny Sabalenki. Białorusinka w swojej grze jest zdecydowanie zero-jedynkowa, czego efektem jest nadawanie tonu grze, a pojedynki odbywają się na jej zasadach. Problem jednak w tym, że nie zawsze ma swój dzień i potrafi seryjnie popełniać błędy. Aryna nigdy nie zwalnia ręki i jeśli nie wychodzi to brnie w to dalej, starając się poprawić celownik. Zdolna jest też do popełniania seryjnie podwójnych błędów serwisowych. Oczywiście ostatni czas jest dla niej bardzo dobry i nawet na cegle wygrała kilka spotkań z bardzo mocnymi rywalkami. Jednak zazwyczaj staram się nie ufać tego typu zawodniczkom i jeśli mają po drugiej stronie rywalkę o dobrej defensywie i dość cierpliwą to bywa różnie. Niestety Ana Konjuh nie jest tego typu zawodniczką, lecz posiada inne argumenty, które mogą dać należyty efekt.

Roland Garros 2021: Iga Świątek faworytką turnieju – czas na pierwszą obronę tytułu! [ZAPOWIEDŹ] – Tenis by Dawid

Ana Konjuh ma kilka zalet, które mogą pozytywnie wpłynąć na starcie z tak grającą rywalką. Po pierwsze jej styl ma pewne podobieństwa, gdyż Chorwatka gra także siłowy tenis i nie straszna jest jej gra na dwa-trzy uderzenia. Serwuje także bardzo mocno, ale niestety ostatnie mecze pokazały, że potrafi też popełniać sporo podwójnych błędów, co w zasadzie obie je łączy. Przewagą Any jest fakt, że nikt na nią nie liczy i wyjdzie na ten mecz w roli zdecydowanego underdoga. Doświadczenie ma dość spore i nie powinna wystraszyć się atomowych returnów pod linię końcową. Ponadto Konjuh ma za sobą trzystopniowe kwalifikacje, w których nie straciła ani jednego seta. Widać, że forma jest zadowalająca i przy dobrym dniu na podaniu jest w stanie powalczyć chociaż w jednym secie.

Cztery operacje w wieku 23 lat. Co łączy Novaka Djokovicia i Anę Konjuh? – Tenis by Dawid

Podsumowując, zasłużoną faworytką jest Aryna Sabalenka, lecz Ana Konjuh ma w swoim repertuarze kilka poważnych argumentów i spodziewam się wymiany ognia. Obie operują bardzo groźnym serwisem, więc przy okazji liczę na kilka lub kilkanaście łatwych punktów w postaci asów, co oczywiście jest też zależne od długości spotkania. Oczywiście łatwa wygrana Sabalenki nie będzie żadną niespodzianką, ale jakbym miał szukać niespodzianek w I rundzie to może właśnie tutaj. Im dłuższe spotkanie, tym dla nas lepiej. Powodzenia!

Typ nr 1: Ana Konjuh +6,5 gema (ha)
Kurs: 1,6

Typ nr 2: powyżej 7,5 asów w meczu
Kurs: 1,7 (Betclic)

Propozycja ryzykowna: Aryna Sabalenka powyżej 12,5 gema
Kurs: 2,15 (Betclic)


  • Bukmacher Betclic oferuje pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550
  • Wszystkie bonusy powitalne od naszych partnerów możesz sprawdzić TUTAJ!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.