BJK Cup Finals – Polki przegrały z Kanadyjkami w pierwszym meczu

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski (fot. Monika Piecha / PZT)

Polskie tenisistki przegrały z Kanadą w swoim pierwszym meczu w grupie C w Bille Jean King Cup Finals w Sewilli. W piątek spotkają się z Hiszpankami, które w środę również uległy Kanadyjkom 0:3.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

W pierwszym czwartkowym pojedynku singlowym Magdalena Fręch (PZT Team) przegrała z niżej notowaną w rankingu WTA Mariną Stakusic 6:4, 5:7, 3:6 po trzygodzinnej walce. Losy zwycięstwa rozstrzygnęła Leylah Fernandez, pokonując Magda Linette (AZS Poznań) 6:2, 6:3 w ciągu 92 minut.

W zamykającej czwartkową rywalizację grze podwójnej zawodniczki PZT Team – Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom) uległy Eugenie Bouchard i Gabrieli Dabrowski 2:6, 3:6.

Stakusic, choć jest sklasyfikowana w połowie trzeciej setki rankingu WTA, prezentuje wysoką formę. W środę zdobyła pierwszy punkt w pojedynku z Hiszpanią i podobnie było w piątek, choć początek układał się po myśli 63. na świecie Polki, która w pierwszym secie odskoczyła szybko na 5:2, a następnie wygrała go 6:4.

W drugim Magdalena prowadziła już 4:2, ale Kanadyjka zaczęła grać niemal bezbłędnie, często pojawiała się przy siatce i dużo punktów zdobywała skutecznymi dropszotami. Wyrównała, a potem wyszła na 5:4 i 6:5, zanim w 12. gemie wypracowała dwie piłki setowe i przy pierwszej ustaliła wynik na 7:5 po godzinie i 57 minutach.

Na otwarcie decydującej partii Stakusic błyskawicznie odskoczyła na 3:0 z przewagą jednego „breaka”, a potem przy stanie 4:1 nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie Polki 5:1. Kanadyjka zaczęła się trochę spieszyć i chwilami psuła proste zagrania, a te błędy skutecznie wykorzystywała Fręch, która wyszła na 3:4.

Jednak Polka nie zdołała utrzymać swojego serwisu. Prowadząca 5:3 rywalka rozpoczęła swojego gema od straconego punktu, po czym rozstrzygnęła na swoją korzyść cztery kolejne wymiany i zakończyła przy pierwszym meczbolu trzygodzinny pojedynek.

W drugim meczu singlowym wystąpiły liderki obydwu drużyn, 24. w rankingu WTA Linette i 25. Fernandez. Już w gemie otwarcia Magda musiała bronić czterech „break pointów”, zanim rywalka zdołała ją przełamać, a po swoim podaniu wyszła na 2:0, a po drugim zdobytym „breaku” na 3:0. Polka odrobiła stratę jednego przełamania i zrobiło się 1:3, ale znowu straciła podanie na 1:4.

Fernandez coraz pewniej czuła się na korcie i z coraz większą łatwością zdobywała kolejne punkty. Po własnym podaniu utrzymanym do zera odskoczyła na 5:1. Co prawda poznanianka zdobyła gema na 2:5, ale w kolejnym rywalka wykorzystała pierwszego setbola po 43 minutach gry.

Magda rozpoczęła drugą partię od kolejnej utraty serwisu i chwilę później Kanadyjka wyszła na 2:0. Dalej poznanianka z ogromnym trudem wygrywała swoje gemy na 2:3 i 3:4, ale przy podaniu przeciwniczki nie była w stanie jej zagrozić.

Przy stanie 5:3 Fernandez odskoczyła na 40-0m i zakończyła spotkanie przy drugim meczbolu po 92 minutach.

W tej sytuacji pojedynek debli nie miał już znaczenia dla końcowego sukcesu w spotkaniu.  W piątek o godzinie 16 polskie tenisistki zagrają z Hiszpanią o drugie miejsce w grupie C.

Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!