Bracia Bryan zakończyli wspaniałą karierę. Del Potro przeszedł kolejną operację

Juan Martin Del Potro przeszedł operację

W ostatnich dniach sporo się dzieje w świecie tenisa. Eurosport dołączył między innymi do protestów w walce z rasizmem. Bracia Bryan postanowili przedwcześnie zakończyć karierę. Juan Martin Del Potro przeszedł siódmą operację w swojej karierze, a Kei Nishikori w końcu pozbył się koronawirusa.

Stacja Eurosport, w ramach protestu przeciwko rasizmowi, który ponownie  jest na tapecie za sprawą Jacoba Blake’a, postanowiła nie pokazywać żadnego meczu tenisowego przez cały czwartek. Inna sprawa, że gdyby się nie zdecydowali na ten krok, to i tak nie mieliby jakiego meczu pokazać, ponieważ nie mają praw do obecnie trwających turniejów.

Najbardziej komentowanym zdarzeniem, bez wątpienia, było ogłoszenie zakończenia kariery przez braci Bryan. Kilka miesięcy temu Mike i Bob ogłosili światu informację, że zakończą karierę po tegorocznym US Open, ale postanowili dłużej nie czekać. Na kilka dni przed rozpoczęciem Wielkiego Szlema, dotarła do nas informacja, że najbardziej utytułowana para deblowa kończy karierę. „Obaj czujemy, że to jest właściwy moment. W tym wieku wyjście na kort i konkurowanie wymaga wiele pracy” – powiedział Mike Bryan dla New York Times.

Bryan Bros” zdobyli  16 tytułów wielkoszlemowych, a 30 razy byli w finale. Wspólnie wygrali wszystko, co tylko się da. W 2008 roku w Pekinie zajęli 3. miejsce w deblu, a w 2012 roku w Londynie zdobyli upragnione złoto olimpijskie. Wspólnie okupowali pierwsze miejsce w rankingu przez 438 tygodni, czyli blisko 8 i pół roku. Razem zdobyli 119 tytułów, choć Mike może pochwalić się jeszcze lepszym rezultatem. W czasie, gdy Bob leczył kontuzję, jego starszy o dwie minuty brat występował wspólnie z Jackiem Sockiem i dołożył do swojej gabloty tytuł na Wimbledonie i US Open.

Bracia Bryan wykonują swoją legendarną celebrację.
wykonują Bryan Bros / fot. Vitacost.com ATP

Ponad tydzień temu informowaliśmy was na naszym fanpage, że Kei Nishikori ma pozytywny wynik na koronawirusa. Japończyk przebadał się od tamtego czasu dwa razy i ostatni test dał wynik negatywny. Mimo wyleczenia się i nie odczuwania żadnych objawów choroby, Nishikori postanowił opuścić US Open i wystartuje dopiero na mączce, zatem mija rok odkąd Japończyk pojawił się na korcie. 30 sierpnia 2019 przegrał on w trzeciej rundzie US Open z Aleksem De Minaurem. Z dobrych wieści – Kei już wczoraj pochwalił się na swoim Twitterze, że wrócił do treningów.

❗️ Kei Nishikori 🇯🇵 nie ma szczęścia w ostatnim czasie. Najpierw przegapił początek sezonu z powodu kontuzji łokcia, a…

Opublikowany przez Tenis by Dawid Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

W środę argentyński dziennikarz, Pablo Amalfitano, podał informację, że Juan Martin Del Potro przeszedł kolejną operację prawego kolana. Argentyńczyk podczas imprezy w Szanghaju w 2018 roku uszkodził rzepkę i żaden ze wcześniejszych zabiegów nie przyniósł efektów. Del Potro w końcu zdecydował się na „plan Szwajcaria”, czyli 10-dniową kwarantannę, konsultację i w końcu operację u Rolanda Biederta, lekarza znanego ze współpracy z Rogerem Federerem. Jak informuje Amalfitano, to właśnie sam Federer polecił Del Potro tego lekarza. Argentyńczyk ostatni mecz rozegrał ponad 14 miesięcy temu w turnieju w Queens Club. Jest to prawdopobonie ostatni krok w celu ratowania swojej kariery.


Pamiętajcie, że cały turniej US Open możecie obstawiać u naszych partnerów. Wszystkie aktualne promocje, przygotowane specjalnie dla naszych czytelników, znajdziecie w zakładce Bukmacherzy. Dyskusja o US Open, innych turniejach oraz o tenisie przez cały rok w naszej grupie. Zapraszamy do dołączenia.