Finalistka Wimbledonu poza turniejem! Boulter znowu górą!

Katie Boulter - Karolina Pliskova - Wimbledon 2022
Karolina Pliskova (fot. Stefan Brending / Flickr)

Karolina Pliskova przegrała z Katie Boulter 6:3, 6:7(4), 4:6 i odpadła w drugiej rundzie Wimbledonu. To drugie zwycięstwo Brytyjki z siódmą rakietą świata w dziesięć dni.

Pliskova straciła podanie już w pierwszym gemie, ale im dalej trwał mecz tym lepiej radziła sobie była liderka światowych rankingów. Wygrała 17 z 20 punktów po pierwszym podaniu i pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe.

Z drugiej strony przeważała niemoc Boulter przy drugim serwisie i z zaledwie dwoma z dziesięciu wygranych piłek dwukrotnie straciła podanie. Przegrała 3:6 i nie miała już marginesu błędu.

Choć w drugim secie obie zawodniczki traciły podanie to o losie seta musiał rozstrzygnąć tiebreak. W nim lepsza była Brytyjka, która wygrała pierwsze cztery punkty i utrzymała wypracowaną przewagę.

W decydującej partii obie tenisistki pewnie utrzymywały swój serwis. Jedyne break pointy pojawiły się w dziewiątym gemie przy podaniu Czeszki. 118. rakieta świata wykorzystała drugą szansę, a następnym gemie nie dała szans rywalce.

To drugie zwycięstwo Boulter z Pliskovą w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Wcześniej, również w trzech setach ograła rywalkę w Eastbourne.

Brytyjka awansowała do trzeciej rundy, gdzie zmierzy się z Harmony Tan – pogromczynią Sereny Williams i Sery Torribes Tormo.