Firmy bukmacherskie wracają do sponsoringu turniejów ATP

ATP

W ostatnich latach firmy bukmacherskie miały zakaz finansowania tenisistów i turniejów tenisowych. Okres pandemii spowodował, że wiele firm nie stać na tak hojny sponsoring, jak przed pandemią. Bukmacherzy nie odnieśli tak wielkich strat przez pandemię i teraz do nich zwracają się organizatorzy turniejów ATP.

Nie od dziś wiadomo, że zakłady bukmacherskie i tenis to nie jest dobre połączenie. Wielu zawodników doświadczyło na własnej skórze, jak wielka może być frustracja spowodowana przegranym zakładem. Tenisiści co jakiś czas wrzucają na swoje konta społecznościowe zdjęcia, na których widać wiadomości od rozzłoszczonych kibiców.

Sprawdź także: Nowy pakiet powitalny o wartości 2000 PLN od Noblebet! – Tenis by Dawid

Stąd właśnie w 2018 roku zapadła decyzja przez agencję TIU (Tennis Integirty Unit), by wykluczyć firmy bukmacherskie z grona sponsorów turniejów ATP. Jak podaje Sports Business Journal, szef ATP Andrea Gaudenzi zdecydował o zniesieniu zakazu podpisywania kontraktów z bukmacherami.

Według portalu Explica, bukmacherzy póki co będą wspierać wyłącznie turnieje rangi ATP 250 oraz ATP 500. Dzięki wsparciu bukmacherów będą mogły odbywać się kolejne turnieje, bowiem to firmy oferujące zakłady bukmacherskie będą wyłącznymi sponsorami imprez. W najbliższych miesiącach, aż siedem turniejów w Stanach Zjednoczonych ma ubiegać się o sponsoring wśród firm bukmacherskich.

Sprawdź ofertę najlepszych Bukmacherów na rynku


Dyskusja o tenisie przez cały rok odbywa się w naszej grupie.
Zapraszamy do dołączenia!