Typy na 10-11.03.

Fognini F. – Chardy J.

Na papierze wszystko wskazuje na to, że Fognini wygra te spotkanie dość łatwo. Ostatnio forma bardzo dobra, ale trzeba to podkreślić, że na cegle, choć na hardzie także radzi sobie nieźle. Ponadto Chardy ten sezon jak i poprzedni miał dość słaby, choć doświadczenie ma duże w grze singlowej jak i deblowej. Francuz w tym sezonie z poważnych rywali ograł tylko Tsitsipasa oraz w poprzedniej rundzie rodaka Benneteau i to bez straty seta, nie będąc faworytem. Myślę, że to może być turniej, w którym w jakimś stopniu może się odrodzić. Ponadto z Julienem zaliczył wyraźnie dodatni bilans asów do podwójnych błędów i wysoką skuteczność po pierwszym serwisie. Fabio na twardej nawierzchni nie grał już ponad miesiąc, a poprzedni turniej zakończył triumfem w Sao Paulo, lecz wszyscy go znamy i wiemy jak jest nieprzewidywalny. Może wygrać praktycznie z każdym jak i przegrać w fatalnym stylu. Jeśli chodzi o Francuza to można być pewnym, że zagra z pełnym zaangażowaniem. Jeśli chodzi o korty to sprzyjają Włochowi, który lubi wolny hard. Do tego ich H2H jest znamienne, ponieważ grali ze sobą cztery i za każdym razem Fognini wygrał 2-1 (2x hard, 2x cegła). Ponowny taki wynik nas zadowoli.

Chardy wygra przynajmniej jednego seta @1,66

Carreno-Busta P. – Zeballos H.

Pojedynek zawodników preferujących cegłę. Zeballos w ostatnim czasie jest w lepszej formie od Busty, tym bardziej, że w poprzedniej rundzie ograł faworyta Sugitę. Jednak Zeballos w tym roku nie ma żadnych sukcesów na hardzie i jedynie bilans 2-2, więc mało grał i dość słabo. Mecz z Sugitą także do zapomnienia, ponieważ bardziej Japończyk to przegrał niż Zeballos wygrał, który wykorzystał masę błędów Japończyka oraz słaby serwis. Zeballosowi nawet nie musiał pomagać serwis, który był średni i nie dawał zbyt wielu punktów. Na pewno Zeballosa trzeba pochwalić za dobry backhand, który dał sporo winnerów. Jeśli chodzi o Bustę to zbyt wiele powiedzieć nie można, poza tym, że sezon ma słaby, a szczególnie ten ziemny, gdzie zaliczył trzy porażki na cztery mecze. Z kolei Zeballos dość przeciętnie, ale lepiej od Pablo ponieważ wygrał cztery na osiem spotkań na cegle. Busta na hardzie pokazał się z niezłej strony, ponieważ zaliczył czwartą rundę Australian Open, gdzie pokonał Simona czy Mullera, a wcześniej w meczu pokazowym Goffina. Ponadto Busta przygotowując się do sezonu trenował na nawierzchni twardej. Mimo słabej formy w ostatnim czasie liczę na jego przełamanie w tym meczu, ponieważ jest do tego idealna okazja, miał czas na spokojny trening, a rywal w poprzednim meczu nic nie pokazał i grał nierówno. Czysto tenisowo lepszym zawodnikiem jest Busta.

Busta wygra @1,42

Typy bez analizy:

  • Vesnina E. – Bellis C.: Vesnina wygra przynajmniej jednego seta @1,65 – Vesnina przed rokiem zwycięstwo w tym turnieju, co jest jej życiowym sukcesem. Myślę, że mimo słabej formy dzisiaj powalczy z mniej doświadczoną gospodynią.
  • Dimitrov G. – Verdasco F.: Dimitrov wygra @1,45 – typ na przełamanie na Bułgara, ponieważ nie wierzę, że odpadnie drugi raz z rzędu w I rundzie, choć nawierzchnia powinna trochę bardziej pasować Hiszpanowi. Obaj rok temu dotarli do III rundy.