Kalendarz ATP Tour na pierwsze tygodnie sezonu 2021

fot. Emmett Anderson/flickr.com

Od jakiegoś czasu pojawiały się liczne przecieki dotyczące kalendarza ATP na pierwszy kwartał sezonu 2021. I nareszcie, kilkanaście godzin temu opublikowana została rozpiska na pierwsze siedem tygodni nadchodzącego roku.

Amerykańsko-turecki start

Pierwsze przecieki informowały nas o tym, że pierwsze piłki sezonu zostaną rozegrane w amerykańskim Delray Beach. Ostatecznie tenisiści będą mogli udać się także do Turcji, a konkretnie do Antalyi. Obie imprezy to zawody rangi ATP 250. Kwalifikacje rozpoczną się 4 stycznia, zaś turniej główny – dzień później.

Australijska bańka

W połowie miesiąca zawodnicy będą musieli stawić się w Melbourne, gdzie przejdą dość rygorystyczną, dwutygodniową kwarantannę. Te osoby, które pomyślnie przejdą wszystkie testy (czego oczywiście życzymy wszystkim), będą mogły wybrać z kilku wariantów turniejowych. 1 lutego wystartuje (prawdopodobnie okrojony, gdyż potrwa tylko 5 dni) ATP Cup. Ci gracze, którzy nie będą mogli, bądź nie zechcą reprezentować swojego kraju, otrzymają możliwość wyboru jednej z dwóch australijskich imprez rangi  ATP 250, których główna drabinka startuje 31 stycznia. W obu turniejach będziemy mieli do czynienia z powiększoną drabinką (48 miejsc w singlu i 24 w deblu). Wszystkie wymienione zawody będą rozgrywane w Melbourne.

Ostatnim turniejem, który zostanie rozegrany w Australii jest oczywiście wielkoszlemowy Australian Open. Uczestnicy głównej drabinki rozpoczną zmagania 8 lutego i zakończą je dwa tygodnie później. Jeśli chodzi o kwalifikacje, to zostaną rozegrane znacznie wcześniej, konkretnie w dniach 10-13 stycznia, w pięknym kompleksie tenisowym w Doha, czyli pierwszy raz w historii poza kontynentem.

DataLokalizacjaTurniej/ranga
5-13 styczniaDelray BeachATP 250
5-13 styczniaAntalyaATP 250
10-13 styczniaDohaAO – kwalifikacje
31 stycznia – 6 lutegoMelbourneATP 250
31 stycznia – 6 lutegoMelbourneATP 250
1-5 lutegoMelbourneATP Cup
8-21 lutegoMelbourneAustralian Open

ATP Challenger Tour

Cykl challengerowy rusza 18 stycznia w Stambule. Przez kolejne 2 tygodnie zawodnicy mogą spędzić w tureckiej Antalyi lub udać się do Francji, odpowiednio na zawody w Quimper i Orleanie. 8 lutego startuje turniej w Cherbourgu, obok którego odbędą się imprezy we włoskiej Bielli i południowo-afrykańskim Potchefstroom, gdzie zawodnicy będą mogli spędzić 2 tygodnie.

To wszystko, co na razie wiemy. Czekamy na kolejne informacje!

Autor: Przemysław Dobosz


Pamiętajcie, że wszystkie turnieje możecie obstawiać u naszych partnerów. Wszystkie aktualne promocje, przygotowane specjalnie dla naszych czytelników, znajdziecie w zakładce Bukmacherzy. Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie. Zapraszamy do dołączenia.

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.