Kamil Majchrzak gra o ćwierćfinał ATP Pune i umocnienie pozycji w TOP 100 [ANALIZA]

Kamil Majchrzak zagra w Australian Open
Kamil Majchrzak (fot. ATP Cup / twitter)

Początek sezonu w wykonaniu Kamila Majchrzaka dał kibicom spore nadzieje, a po udanym występie w Australii, stoi przed szansą na awans do drugiego ćwierćfinału ATP Tour w karierze. W starciu z nieprzewidywalnym Francuzem wystąpi w roli faworyta, lecz nie należy spodziewać się łatwej przeprawy.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Kamil Majchrzak vs. Quentin Halys

Teoretycznie turniej w Pune należy do podrzędnych zawodów na mapie ATP Tour, na które przyjeżdżają gracze z szerokiego zaplecza, co jest przy okazji ogromną okazją na sukces dla tych, którzy na co dzień grają tzw. “ogony”. Do tego grona można jak najbardziej dopisać Kamila Majchrzaka, który zagra o swój drugi ćwierćfinał na tym poziomie rozgrywkowym. W dalszej perspektywie o półfinał może zmierzyć się z Lorenzo Musettim lub Aleksandarem Vukiciem czyli zawodnikami z podobnej półki, więc nie można lekceważyć tego turnieju i wypada grać na 100%. Wiele takich okazji nie będzie i póki forma jest dość wysoka to trzeba te okoliczności wykorzystywać. Oprócz sukcesu sportowego idą za tym oczywiście pieniądze, ale co ważne punkty, których otrzymałby w liczbie 45, a to daje dość sporo, ponieważ już zwycięstwo w I rundzie zapewniło, że utrzyma się w TOP 100 na co najmniej kolejny tydzień, a następna wygrana dałaby mu gwarancję na znacznie dłuższy czas. Czołowa setka to także pewna bariera psychologiczna, która daje zawodnikowi pewny udział w wielkich szlemach czyli gwarancję stałego przychodu gotówki. Polak już kiedyś plasował się na podobnych miejscach rankingowych, ale spadł na dość długi czas i dopiero w ostatnim notowaniu powrócił do setki (musiał czekać na to 2 lata). Kamil poprzedni sezon kończył z kontuzją i wszystko postawił na występ w Australii, który wyszedł mu bardzo dobrze. W Sydney pokonał m.in. Federico Delbonisa, a w Melbourne doświadczonego Andreasa Seppiego. W dużym stopniu przyczynił się do awansu reprezentacji Polski do półfinału ATP Cup. Niestety w trakcie turnieju zachorował na COVID i musiał zaliczyć przymusową przerwę. W pierwszej rundzie w Indiach ograł Jay’a Clarke’a, ale mecz nie miał ciekawej historii, a pewnie punktujący Polak bez większych problemów uporał się z rywalem. Myślę, że znacznie trudniejszy test będzie miał miejsce teraz, ponieważ Quentin Halys to znacznie bardziej doświadczony zawodnik od Brytyjczyka i ma wiele groźniejsze narzędzia. Po pierwsze bardzo mocny serwis, który dał mu wiele zwycięstw, a po drugie tempo gry i siłą uderzeń są znacznie wyższe. Francuz nie szuka kompromisów i nie wstrzymuje ręki, więc przy dobrym dniu bardzo ciężko załapać się na grę i trzeba wykorzystywać każdą okazję na przełamanie. W pierwszej rundzie łatwo ograł doświadczonego Ricardasa Berankisa, a Litwin nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Halys nie zrobił wielkiej kariery, bo na próżno szukać u niego stabilizacji i regularności. Raz zagra bardzo solidny turniej, a raz totalnie zawiedzie, głównie na poziomie ATP Challenger Tour. Reprezentant Trójkolorowych też niewątpliwie wyczuwa swoją okazję, a jako, że wystąpi w roli underdoga to cała presja będzie skierowana w stronę Polaka, co powinno mu sprzyjać. Będzie to ich pierwszy pojedynek.

Na koniec dodam pewną obserwację, a mianowicie – wszystkie mecze Polaka w tym roku kończyły się minimalną liczbą setów. Kamil głównie wygrywał 2-0, raz wygrał 3-0 i raz przegrał 0-3. Myślę, że powoli należy szukać przełamania w postaci overu gemów i setów lub grać zwyczajnie sety underdogów.

Typ: Quentin Halys wygra seta
Kurs: 1,45 (forBET)

Ewentualną alternatywą jest over gemów na poziomie 19,5/20,5 gemów.


Ponadto na naszej stronie zawsze możecie znaleźć widget z Typem dnia, który znajduje się po prawej stronie (komputer) lub na dole strony (wersja mobilna).


Nasz partner przygotował bardzo korzystny pakiet powitalny, który można uruchomić dzięki linkowi i specjalnemu kodowi rejestracyjnemu czyli TBD – nowi użytkownicy otrzymają pakiet o łącznej wartości 2350 PLN! Szczegóły TUTAJ!

  • Bonus od pierwszego depozytu 100% do 2000 PLN + 50 PLN dodatkowo
  • Zakład bez ryzyka do 100 PLN
  • MaxiZysk 200 PLN
  • 14 dni gry bez podatku
  • Typy na życzenie w naszej grupie

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.