Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch triumfatorami Mistrzostw Polski

Kamil Majchrzak (fot. PZT)

Zakończyła się 95. edycja Narodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom z rekordową pulą nagród ponad 700 tys. złotych.

O 14:00 rozpoczął się finał panów, w którym tytułu bronił Kacper Żuk. Rok temu Kamil Majchrzak niespodziewanie odpadł w półfinale z Danielem Michalskim. Tym razem niespodzianki nie było w obu finałach, bowiem o tytuł w grze pojedynczej grali najwyżej rozstawieni zawodnicy (Majchrzak i Kawa – 1, Żuk i Fręch – 2).

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

O losie pierwszego seta zdecydował tie-break, w drodze do którego Żuk obronił trzy piłki setowe. Kacper zaczął dogrywkę od mini przełamania, ale później górą był już Majchrzak. W drugim secie dopełnił formalności wygrywając cały mecz 7:5, 6:1.

W męskim finale mogliśmy zaobserwować postawę uczciwej gry ze strony Majchrzaka, który dwukrotnie przyznał punkt Żukowi mimo innej decyzji sędziego. Po finale Kamil odebrał nagrodę fair play.

Emocji nie brakowało również u pań. Tak, jak przed rokiem do gry o tytuł stanęły Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. W obu meczach górą była Fręch, która obroniła tytuł Mistrzyni Polski.

O losach pierwszego seta zdecydowało jedno przełamanie. W drugiej partii Kawa prowadziła 3:0, ale od tamtego momentu wygrała tylko jednego gema. Fręch pewnie triumfowała 6:3, 6:4 tracąc przez cały mecz tylko jedno podanie.

Majchrzak i Fręch w nagrodę otrzymali po Mercedesie klasy „A”. Dla Kamila w kolorze granatowym, zaś dla Magdy w kolorze żółtym.

Tenis by Dawid łączy siły z czołową firmą bukmacherską! Specjalna oferta powitalna! – Tenis by Dawid

W grze podwójnej panów triumfowali Jan Zieliński i Szymon Walków, którzy do Bytomia przyjechali prosto z Brunszwiku, gdzie dzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Polski wygrali turniej rangi ATP Challenger. W meczu o złoty medal w Bytomiu pokonali parę Karol Drzewiecki i Kacper Żuk.

U pań w grze podwójnej najlepsze okazały się Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska, które w finale pokonały rozstawione z „1” Paulę Kanie-Choduń i Martynę Kubkę.