Analiza na 14.07.21

ATP Newport
Ivo Karlovic vs
Alexander Bublik

Druga analiza z rzędu, która będzie dotyczyć turnieju ATP Newport i tym samym meczu Ivo Karlovicia, który zgodnie z moją predykcją zdołał sprawić psikusa bukmacherom i awansować do II rundy. Tym razem zmierzy się z zawodnikiem, o całkiem innej charakterystyce niż Zapata Miralles czyli Alexander Bublik, które zdecydowanie bardziej preferuje korty szybkie. Kazach jest jednym z faworytów turnieju i kto wie czy nie pokusi się o premierowy triumf w głównym cyklu. Być może będzie to jedna z łatwiejszych okazji w karierze, która się zbyt szybko nie powtórzy?

10 największych błędów początkującego typera (subiektywnie) – Tenis by Dawid

Bardzo dużo już napisałem na temat legendarnego Ivo Karlovicia przy okazji analizy z dnia wczorajszego, więc warto tam zajrzeć i przeczytać nieco więcej (TUTAJ). Jak pisałem Chorwat największe szanse na powodzenie ma właśnie na takim obiekcie jak w Newport, gdzie kort pozostawia sporo do życzenia, a piłka odbija się nisko i szybko. Na tych kortach rzadko ogląda się długie wymiany, a jak już są, to głównie slajsowane i dość bezpieczne – głównym celem jest przebicie na drugą stronę siatki. Jak wiemy Ivo nie posiada umiejętności gry w wymianach, więc jako zawodnik o ograniczonej technice i tak by do nich nie dopuszczał. Za to często gra slajsem i wolejem, co tutaj ma jak najbardziej rację bytu, a szansa na błąd rywala jest dość spora. Tak też było z Bernabe Mirallesem Zapatą, który nie ma dużego doświadczenia na tego typu kortach, mimo że w tym roku wygrał kilka spotkań. Niewątpliwie serwis, a dokładnie pierwsze podanie jest kluczowe dla losów spotkań Karlovicia i na pierwszą rundę to wystarczyło. Należy też pochwalić Chorwata, że wyszedł ze stanu 0-1 w setach, co nie jest proste mając 42 lata i grając singla. W najbliższym meczu też nie powinniśmy zobaczyć wielu wymian, a return Bublika wcale nie musi być bardzo groźny, gdyż nie jest to typ returnera z najwyższej półki, choć od czasu do czasu zaskoczy nawet samego siebie. Oprócz serwisu dużą rolę odegra rzecz jasna motywacja, a ta będzie u Karlovicia maksymalna, czego nie jestem pewny w przypadku oponenta.

Tenis by Dawid łączy siły z czołową firmą bukmacherską! Specjalna oferta powitalna! – Tenis by Dawid

Dla Alexandra Bublika start w Newport będzie pierwszym od Wimbledonu i gładkiej porażki z Hubertem Hurkaczem. Kazach w tym turnieju pokazał swoje dwa oblicza. Pierwsze, w którym był w pełni zaangażowany ogrywając Grigora Dimitrova bez straty seta oraz drugie, kiedy to praktycznie nie podjął walki z Polakiem. Dzisiaj nie spodziewam się wysokiego zaangażowania i takiego raczej nie będzie, bo taki rywal jak Karlovic nie jest dla niego motywacją, tym bardziej, że mecz będzie nudny i polegał na próbie sięgnięcia atomowych serwisów. Alexander prawdopodobnie będzie nieco urozmaicał grę i próbował gry drop shotami by nieco zmęczyć Ivo na kluczowe momenty spotkania. Jeśli Bublik ma przełamać rywala to raczej tylko z powodu kryzysu na serwisie, bo raczej nie będzie się starać w gemach w których wynik będzie na poziomie 30-0 lub 40-15. Kazach to zawodnik freakowy i tutaj każdy scenariusz ma prawo bytu, choć nie spodziewam się, że będzie oddawał swoje podanie tak słabemu na returnie zawodnikowi jak Chorwat. Ewentualną szansą na przełamanie są oczywiście podwójne błędy serwisowe, które potrafi inkasować seryjnie, więc jakaś furtka istnieje. Zasadne wydaje się pytanie jakie podejście do tego turnieju będzie mieć Kazach, który z jednej strony być może połakomi się na debiutancki triumf, a z drugiej może “zatankuje”, gdyż turniej jest zbyt niskiej rangi by się wysilać, a przecież sam mówi, że gra w tenisa głównie dla pieniędzy.

Znamy termin i lokalizację Tenis by Dawid Cup VI! – Tenis by Dawid

Reasumując, nie wykluczam żadnego scenariusza w tym meczu, gdyż Alexander Bublik jest zdolny do wszystkiego. Być może podejdzie do meczu na serio i wygra go w dwóch setach przełamując Karlovicia jeszcze przed tb, a być może odpuści i będzie się bawić pokazując liczne sztuczki, a wtedy szanse underdoga rosną. Teoretycznie najrozsądniej wygląda propozycja na sporą liczbę gemów lub ewentualny handicap gemowy w stronę Chorwata, który przy solidnej dyspozycji serwisowej (w I rundzie wyglądał przyzwoicie) ma szansę na jego pokrycie. Oczywiście nie wolno zapominać, że dr. Ivo już niedługo skończy już 43 lata, więc on już nic nie musi – gra w singlu, na poziomie głównego touru to ogromny wyczyn. Od przyszłego poniedziałku prawdopodobnie wróci do TOP 200 ATP.

Z ryzykownych propozycji warto zwrócić uwagę na Ivo Karlovic wygra i powyżej 23,5 gema @5,4, co nie ma jakiejś dużej szansy na powodzenie, ale przy grającym na luzie czy też tankującym Bubliku jest szansa na zwycięstwo chociażby po tb.

Typy: Ivo Karlovic +1,5 gema (ha) w I secie (forBET) / powyżej 22,5 gema w meczu (forBET)
Kursy: 1,63 / 1,59


SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ OFERTĘ TENISOWĄ NA POLSKIM RYNKU I ODBIERZ BONUS POWITALNY O WARTOŚCI 2350 PLN, A W TYM M.IN. ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 100 PLN I 14 DNI GRY BEZ PODATKU PRZY UŻYCIU KODU TBD

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.