Linette podsumowała sezon, szykuje formę na BJKC Finals

Magda Linette
Magda Linette (fot. PZT)

Magda Linette zakończyła tegoroczne starty w międzynarodowym Tourze, w poniedziałek przedłużyła na kolejny sezon umowę ze swoim klubem AZS Poznań i spotkała się z poznańskimi dziennikarzami. Przed Polką jeszcze występ w reprezentacji narodowej, która zagra w Billie Jean King Cup Finals w Sewilli (7-12 listopada).

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

– W ubiegłym roku w BJK Cup Finals w Glasgow na naszej drodze stanęły Amerykanki i Czeszki. To była niezwykle wymagająca grupa, a w tym roku los był nieco bardziej łaskawy. W maju podczas Roland Garros zmierzyłam się z Kanadyjką Leylah Fernandez. Przegrałam, ale po zaciętym, trzysetowym meczu. Nie wiem, czy w ekipie Hiszpanii zagra Paula Badosa, ale także z nią toczyłam wyrównane boje. Gra w drużynie narodowej to zawsze wyjątkowe przeżycie. W trakcie spotkań BJKC atmosfera jest niepowtarzalna i jest to nieco inne dopingowanie, jest głośno, a ja to lubię – powiedziała Linette.

Poznanianka zakończyła tegoroczne  indywidualne starty w ubiegłym tygodniu występem w prestiżowym WTA Elite Trophy z udziałem czołowych tenisistek świata, które nie zakwalifikowały się do zamykającego sezon WTA Finals w Cancun.

– Zajmuję najlepsze miejsce w rankingu WTA. Zagrałam w półfinale turnieju Wielkiego Szlema w Melbourne, finale imprezy WTA 250 w Guanghozou, trzecich rundach w imprezach WTA 1000 w Miami, Madrycie, Rzymie i Pekinie. Do tego miałam dobre rezultaty w grze podwójnej. Trudno nie być zadowoloną z tych osiągnięć – podsumowała kończący się 2023 rok Linette, której towarzyszył trener Mark Gellard.

Więcej w relacji redaktora Macieja Łosiaka z „Tenis Magazynu”:

Polki po raz drugi wystąpią w BJK Cup Finals, tym razem dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). W Sewilli spotkają się w grupie C z zespołami Kanady i Hiszpanii, a tylko najlepsza drużyna awansuje do półfinału. Oprócz Linette w reprezentacji kraju wystąpią zawodniczki PZT Team: Magdalena Fręch, Weronika Falkowska (obie KS Górnik Bytom) i Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała). Bilety na turniej można nabywać tutaj: https://www.billiejeankingcup.com/en/tickets


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!