Basia Kostecka: Wszystko zawsze liczy się za jeden punkt

Basia Kostecka
Basia Kostecka (fot. Basia Kostecka / Instagram)

Bohaterką dzisiejszego artykułu jest utalentowana Basia Kostecka. Polka będzie rywalizować w Tennis Europe Junior Masters w kategorii U14.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Dlaczego zakochałaś się w tenisie?

– Dużą rolę odegrali rodzice. Od dziecka zabierali mnie na korty. Oglądałam jak grają inni, a czasem sama chwytałam za rakietę. Bardzo lubiłam oglądać mecze w TV, szczególnie Agnieszki Radwańskiej.

Pamiętasz moment, w którym uświadomiłaś sobie, że tenis nie jest dla Ciebie tylko zabawą i chciałabyś wiązać z nim swoją przyszłość?

-Zrozumiałam to, gdy zaczęłam rywalizować w turniejach. Rozgrywki krajowe i międzynarodowe pokazały mi, że jestem w stanie osiągać dobre wyniki.

– Z moim tatą, który jest moim trenerem, pracuję mi się bardzo dobrze. Naturalne, że są lepsze i gorsze momenty, ale generalnie trenowanie z tatą jest dla mnie ułatwieniem. Zna mnie bardzo dobrze i wie, kiedy co zrobić, aby finalnie to przyniosło dobry efekt.

Dysponujesz warunkami fizycznymi, które można śmiało określić jako solidny fundament do szybkiego przyjmowania inicjatywy i gry ofensywnej. Można powiedzieć, że jest tenisistka, na której się wzorujesz?

– Bardzo lubię grę Eleny Rybakiny. Gra odważny tenis – mój ulubiony styl.

Miałaś okazję potrenować w Rafa Nadal Academy, co zrobiło na Tobie największe wrażenie? Może jakaś wskazówka/rada utkwiła Ci wyjątkowo w pamięci?

– Cała akademia i zawodnicy. Grało tam kilku czołowych juniorów oraz oczywiście sam Rafa. Niesamowite było trenowanie z nim w tym samym czasie na tej samej siłowni albo odbywanie treningu na korcie obok niego.

– Wskazówka – raz jak byłam zła, bo zepsułam return, to trener powiedział mi, że nie ma znaczenia w jaki sposób wygram czy przegram punkt. Zagranie winnera, popełnienie błędu czy zdobycie punktu przez podwójny błąd serwisowy przeciwnika. Wszystko zawsze liczy się za jeden punkt.

Który atrybut chciałabyś pożyczyć od Igi Świątek?

– Byłaby to odporność mentalna.

Rozmawiał Szymon Przybysz

Po więcej informacji o Basi zapraszamy na nitkę Szymona na platformie X:


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.